3. Бенфика се класира на четвъртфиналите след равенство с Пари СЖ на "Парк де Пренс" (видео)

Реваншът между двата отбора бе доста скучен и приключи наравно 1:1

Португалският Бенфика успя да се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като не загуби и втория си мач срещу Пари Сент Жермен. Реваншът между двата тима на „Парк де Пренс” приключи при равенство 1:1, което значеше, че Бенфика продължава напред в турнира, защото португалците бяха спечелили домакинството си с 2:1.

Срещата не бе от най-интересните, като напрегнатите моменти пред двете врати не бяха много. Първата добра възможност се откри пред Коентрао, който с удар от границата на наказателното поле можеше да се разпише, но не намери рамките на вратата.

Пари СЖ пък можеше да поведе в 23-ата минута, но Нене не прати изстрела си в целта.

Гостите до Бенфика достигнаха първи до гол. Това се случи в 27-ата минута, когато Гайтан с великолепен изстрел отдалеч прати топката в мрежата на домакините.

Френският тим обаче бързо изравни и върна надеждите си за продължаване на четвъртфиналите на Лига Европа. Бодмер получи кълбото в наказателното поле на Бенфика в 35-ата минута и с блестящ удар от воле направи резултата 1:1. При това равенство дойде и почивката.

През втората част положенията пред двете врати бяха още по-малко. Оскар Кардосо на два пъти можеше да изведе Бенфика за втори път напред в резултата, но така и не намери рамките на вратата. Домакините от „Парк де Пренс” пък с нищо не затрудниха вратаря на противника и не успяха да отбележат втори гол, като по този начин приключиха с участието си в Лига Европа. Бенфика пък продължи на четвъртфиналите.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1