3. Берба и ПАОК взеха точка от Борусия (Дортмунд)

Берба и ПАОК взеха точка от Борусия (Дортмунд)

Българинът заменен в края на първия си мач като титуляр, комичен гол с участието на Гари Родригес носи точка на "жълто-черните"

ПАОК записа второ поред равенство в Лига Европа, след като фиксира 1:1 при домакинството си срещу Борусия (Дортмунд).

Българският нападател на гърците Димитър Бербатов започна за първи път като титуляр след трансфера си това лято и остана на терена до 89-ата минута, когато бе заменен, докато бившият играч на Левски Гари Родригес игра през целия мач.

Наставникът на гостите Томас Тухел даде шанс на голяма част от резервите да се изявят, предвид предстоящото в неделя дерби с Байерн Мюнхен в германската Бундеслига. Въпреки това обаче в атаката на тима му личаха имената на Марко Ройс, Хенрик Мкхитарян и Аднан Янузай.

„Жълто-черните” започнаха по-силно срещата, играна пред изпълнения с 25 633 ентусиазирани зрители стадион „Тумба”.

Въпреки това обаче отборът на домакините първи стигна до гол. В 34-ата минута Александрос Циолис изведе чудесно Роберт Мак зад гъба на защитата, а словакът с мощен шут прати топката неспасяемо под горната греда – 1:0.

Малко след това Бербатов пробва атрактивен удар, но не сполучи. Впоследствие Борусия натисна в опит да отговори, ала не успя да го стори до почивката.

Малко след паузата пък мачът бе прекъснат за няколко секунди, тъй като феновете на домакините запалиха част от седалките на стадиона.

В 58-ата минута Бербатов опита изключително красиво изпълнение с прехвърлящ удар от далечна дистанция, но топката премина над вратата.

Така се стигна до 72-ата минута, в която гостите изравниха с голяма доза късмет. Тогава Гонзало Кастро пробва извеждащ пас, а вратарят на домакините Робин Олсен не се ориентира и пред погледа на Гари Родригес  топката спря в мрежата – 1:1.

Впоследствие шведският страж се реабилитира с няколко добри намеси, а минута преди края на редовното време Бербатов бе заменен и напусна терена, изпратен с аплодисменти от публиката.

В крайна сметка Борусия взе точка от Гърция и остана лидер в групата с 4 точки, като има с две повече от ПАОК и с една от втория Краснодар, който надви вкъщи ФК Кабала с 2:1.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1