3. Берба изпълни заканата си и взе точка от "Емирейтс" (ВИДЕО)

Берба изпълни заканата си и взе точка от "Емирейтс" (ВИДЕО)

Българинът с два гола и асистенция при 3:3 в лондонското дерби

Отборът на Арсенал допусна нова грешна стъпка в борбата си за класиране за Шампионската лига догодина, след като днес завърши наравно 3:3 с тима на Фулъм.

Срещата се игра на стадион "Емирейтс" и бе от програмата на 11-ия кръг на английската Висша лига.

Българският нападател Димитър Бербатов направи истински фурор, след като вкара два гола и подаде за третия за своя тим. Така той изпълни заканата си от по-рано, че ще се разпише във вратата на "топчиите".

Това бяха 4-и и 5-и гол за българина с екипа на "котиджърс". В самия край на двубоя "артилеристите" изпуснаха успеха, след като Артета изпусна дузпа.

Срещата започна с натиск на домакините, който даде резултат още в 11-ата минута, когато Жиру засече с глава центриране на Уолкът от корнер, давайки аванс на Арсенал.

По-добрата игра на "артилеристите" продължи и след това попадение и в 23-ата минута те вече водеха с 2:0. Тогава Артета намери Подолски в лявата част на наказателното поле, а германецът с левия крак не сбърка, правейки отново безпомощен Шварцер.

6 минути по-късно нещата се обърнаха с главата надолу, като Димитър Бербатов поведе своите към обрата. Тогава той се извиси над всички след един корнер на Руиз и с глава намали резултата.

"Котиджърс" продължиха да играят по-спокойно от противника си и в 40-ата минута възстановиха статуквото, след като Берба качи топката на главата на Качаниклич и той не се поколеба на направи 2:2.

Втората част отново стартира с по-силна игра на домакините, но контраатаките на Фулъм също бяха доста остри и опасни. В 67-ата минута Артета фаулира Руиз в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа в полза на гостите, която бе реализирана хладнокръвно от Бербатов.

Радостта на "котиджърс" от този гол обаче изтрая едва 120 секунди, след като Жиру засече с глава центриране на Уолкът, изравнявайки на 3:3. Секунди по-рано французинът нацели гредата след подаване на Касорла.

До края на двубоя "топчиите" натискаха здраво в търсене на победния гол и в даденото от рефера продължение "Емирейтс" избухна. Тогава Беърд игра с ръка в пеналта си и Арсенал получи правото да изпълни дузпа. Ударът на Артета от бялата точка обаче бе спасен Шварцер и така двубоят завърши наравно 3:3.

След хикса домакините се намират на 7-о място във временното класиране с актив от 16 точки, колкото има и Фулъм, който е 8-и.