3. Бербатов донесе победата на Фулъм срещу Стоук Сити с блестящ гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бербатов донесе победата на Фулъм срещу Стоук Сити с блестящ гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българинът се разписа със страхотен удар от воле, "грънчарите" изпуснаха дузпа

Отборът на Фулъм се наложи с минималното 1:0 като домакин на Стоук Сити в първия мач от 27-ия кръг на Висшата лига. Срещата се игра на стадион „Крейвън Котидж”, а с основна заслуга за успеха на домакините бе българският нападател Димитър Бербатов, който отбеляза единственото попадение в мача.

Бербатов се разписа в добавеното време на първото полувреме, като прати топката във вратата на гостите със страхотен удар от воле. Другият българин в състава на Фулъм – Станислав Манолев, бе извън групата на тима. Бербатов, за когото това бе мач номер 200 във Висшата лига, остана на терена до 92-ата минута, когато бе заменен от Младен Петрич.

Първият по-интересен момент в мача бе в 7-ата минута, когато Джонатан Уолтърс бе изведен на чиста позиция и напредна с кълбото, след което центрира прострелно, но нямаше друг играч на „грънчарите”, който да засече, и опасността отмина. Фулъм отвърна с удар на Бербатов, като българинът стреля от няколко метра, но над вратата.

Постепенно домакините установиха контрол върху мача и до края на първото полувреме интересните моменти бяха в половината на Стоук Сити. В 20-ата минута Деймиън Дъф се озова на добра позиция и стреля, но ударът му бе блокиран с гърди от Роберт Хут, а малко след това Джон Арне Рийзе отправи далечен изстрел, но Асмир Бегович се справи. Последва страхотно изпълнение на Йоргос Карагунис от пряк свободен удар от 30-ина метра, но вратарят на „грънчарите” отново внимаваше и с отлична намеса изби в корнер.

До почивката Фулъм продължи да се представя по-добре и в 44-ата минута Стив Сидуел също отправи изстрел, но топката премина на повече от метър встрани от вратата на гостите. Така се стигна до 2-ата минута на добавеното време на първата част, когато кълбото бе центрирано в наказателното поле, а Роберт Хут изби с глава, след което обаче топката попадна право в Димитър Бербатов, който с блестящ изстрел от воле я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Асмир Бегович.

Така при резултат 1:0 в полза на Фулъм дойде края на първата част.

Стоук Сити имаше отлична възможност да изравни малко след почивката. Питър Крауч се озова на чиста позиция след грешка на Филип Сендерос, но Марк Шварцер спаси удара на нападателя. „Грънчарите” получиха право да изпълнят дузпа в 55-ата минута. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Ашкан Дежага в наказателното поле след центриране на Брек Шей. Зад топката застана Джонатан Уолтърс, но ударът на ирландеца в долния десен ъгъл бе спасен от Марк Шварцер и авансът на Фулъм от един гол се запази.

Последваха няколко интересни моменти пред двете врати. Димитър Бербатов нанесе хубав удар в 59-ата минута, но Асмир Бегович спаси. Питър Крауч засече с глава центриране в наказателното поле на домакините, но прати топката в аут, а Брек Шей стреля опасно към Марк Шварцер, но кълбото премина покрай лявата греда. Джон Арне Рийзе също пробва късмета си, но изстрелът на норвежеца не попадна очертанията на вратата. Йоргос Карагунис пък отправи хубав удар в 73-ата минута, но кълбото премина над напречната греда.

5 минути преди края на редовното време Брайън Руиз стреля към Асмир Бегович, но прати кълбото далеч покрай вратата. Стоук Сити така и не успя да застраши с нещо по-опасно Марк Шварцер до края на мача, а в продължението на срещата Младен Петрич стреля над вратата. При резултат 1:0 в полза на Фулъм дойде и последният съдийски сигнал.

След успеха тимът от „Крейвън Котидж” вече е с актив от 32 точки и се изкачи на 11-ото място в подреждането. Стоук Сити остава с 33 пункта и е на 10-ата позиция.

Фулъм 1:0 Стоук Сити
45+2’ 1:0 Бербатов

Фулъм: Шварцер, Сендерос, Рийзе, Хангеланд, Ритер, Дежага, Сидуел, Дъф (Емануелсон 86’), Карагунис (Беърд 82’), Бербатов (Петрич 90+2’), Руис