3. Бербатов игра цял мач за Юнайтед при измъчена победа с 1:0 срещу Съндърланд

Бербатов игра цял мач за Юнайтед при измъчена победа с 1:0 срещу Съндърланд

Манчестър Юнайтед стигна до измъчена победа с 1:0 в последната минута на двубоя със Съндърланд от 16-ия кръг на английската Висша лига, а герой за домакините се оказа централният бранител Неманя Видич.

Домакините започнаха с вихрените си атаки от самото начало на срещата. Още във 2-та минута „червените дяволи” направиха много добра атака, която бе завършена от Димитър Бербатов, но ударът на българина бе твърде слаб и не затрудни вратаря на Съндърланд в този мач Филоп. Първият по-сериозен шанс за гол се откри пред младия бранител Рафаел Да Силва, но ударът му премина в страни от вратата на Съндърланд. Юнайтед продължи с вихрените си атаки, но Филоп бе направил вратата си. В 33-та минута Манчестър Юнайтед получи правото да изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле на гостите. Роналдо се засили, но вместо да бие, подаде топката на Уейн Рууни, който отправи удар, топката се отклони в крака на Бербатов, но Филоп отново бе на висота и спаси своя отбор.

През втората част натискът на „червените дяволи” стана още по-голям и пред вратата на Съндърланд се редяха положение след положение, докато гостите не успяваха да излязат от собствената си половина. Рууни и Бербатов бяха много добре пазени от бранителите на „черните котки” и повечето положения се откриваха пред Майкъл Карик и Кристиано Роналдо, но Филоп продължи да е на висота. Сър Алекс Фъргюсън пусна в игра Карлос Тевес и така Юнайтед заигра с 4-ма в атака. В 76-та минута се откри и първото чисто положение пред капитана на българския национален отбор. Появилият се като резерва Райън Гигс центрира добре в наказателното поле, Бербатов се извиси над всички, но ударът му премина над вратата. Юнайтед продължи да атакува, вече с 8-9 човека, а Филоп продължи да спасява. Рууни, Карик и Бербатов отправиха още няколко удара, но вратарят на Съндърланд спаси всичко възможно. По всичко изглеждаше, че домакините няма да успеят да стигнат до победата, докато не се стигна до първата от даденото от съдията продължение. Един от най-дейните на терена Карик шутира, топката се отклони в крак на бранител на гостите и излъга вратаря Филоп, който се хвърли в другия ъгъл. Топката срещна левия стълб на вратата на Съндърланд и след това попадна в Неманя Видич, който не сгреши и донесе победата на своя тим.

Така с тази победа шампионите останаха на 3-та позиция и вече имат 31 точки в актива си, докато Съндърланд остана в зоната на изпадащите с актив от 15 точки.