3. Бербатов изтичал 10 километра срещу Оцелул

Бербатов изтичал 10 километра срещу Оцелул

Изпадналият в неми­лост в Ман Юн Димитър Бербатов изненадващо се появи титуляр и изка­ра за сефте през сезона пълни 90 минути в Шампионската Лига при домакинската победа с 2:0 над Оцелул

Изпадналият в неми­лост в Ман Юн Димитър Бербатов изненадващо се появи титуляр и изка­ра за сефте през сезона пълни 90 минути в Шампионската Лига при домакинската победа с 2:0 над Оцелул. Българи­нът не се разписа (голо­вете вкараха Валенсия и Рууни), но бе повече от жизнен и енер­гичен за собствените си стандарти и изтича цели 9,917 км. Нападателят нанесе 4 удара по по­сока на противниковата врата (2 точни) и раздаде серия добри пасове на съотборниците си.

„Бер­батов получи рядък шанс за титуляр и направи няколко добри атаки с Хавиер Ернандес (вля­зъл на пожар в началото на мача заради поредна­та контузия на Майкъл Оуен) - написа клубният сайт на Юнайтед. - Бъл­гаринът обаче остана разочарован от егоизма на съотборниците си, а и на свой ред пропусна златен шанс за гол в 75-ата мин."

"Ако бием Бенфика, ставаме първи в групата. А хубавото е, че ще играем у дома - обобщи ситуацията за
Юнайтед сър Алекс Фъргюсън, преди да изчетка Уейн Рууни за играта му като халф. - Уейн беще фантастичен. Визията му за играта и пасовете му бяха наистина добри. Това беше краткотрайно решение, но няма да се поколебая да го направя отново!"

От Бенфика обаче не смятат да се дават без бой за първото място в група­та. „Отиваме в Манчес­тър, за да бием", закани се помощник-треньорът на „орлите” Раул Жозе.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)