3. Бербатов класира Монако на полуфинал (+ВИДЕО)

Бербатов класира Монако на полуфинал (+ВИДЕО)

Българинът вкара първия гол гол срещу Гинган за Купата на лигата, резервата му също бележи

Димитър Бербатов откри за Монако при победата над Гинган с 2:0 в четвъртфиналите за Купата на френската лига.

Българският нападател се разписа в 9-ата минута, след като засече с глава центриране на Яник Ферейра Караско на задната греда. Нашият беше оставен непокрит и се възползва максимално от ситуацията. Топката влезе във вратата след рикошет във вратаря.

Двубоят се проведе на стадион „Луи II”. Победителят се определя в един мач.

В 35-ата минута футболистът на гостите Кристоф Мандан получи червен картон и Монако игра с човек повече цяло второ полувреме.

Най-добрата ситуация пред Бербо се откри в 66-ата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Малко по-късно Бербатов получи жълт картон за симулация в наказателното поле, а в 73-а минута отстъпи мястото си на терена на Антъни Мартиал. Именно Мартиал оформи крайното 2:0 в гол в добавеното време на мача и Монако се класира за полуфиналите в турнира.

Бербатов, който не беше играл близо месец поради контузия, се завърна в игра в неделя при нулевото равенство с Бордо в 20-ия кръг на Лига 1. Тогава той записа 30 минути.