3. Бербатов направи дебют в Лига Европа, ПАОК и Габала завъртяха нулите (ВИДЕО)

Бербатов направи дебют в Лига Европа, ПАОК и Габала завъртяха нулите (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) направи пълен обрат срещу Краснодар в Група С

Нападателят на ПАОК Димитър Бербатов направи своя дебют с новия си отбор в турнира Лига Европа.  Гръцкият тим гостува на Габала в двубой от Група С на надпреварата.  Българинът влезе в игра през второто полувреме в 59-ата минута и раздвижи нападението на своите, но това не бе достатъчно за крайното 0:0. Двата съперника играха открит, динамичен и приятен за окото футбол и създадоха куп сериозни положения, въпреки лошото състояние на терена.

Повечето интересни положения се случиха през втората част на сблъсъка. В 67-ата минута, когато прострелен пас в наказателното поле изненада Циолис, който засече топката и беше на път да си вкара автогол, но не бе супер намесата на вратаря Олсен.

Габала можеше да вкара в първата минута на добавеното време, когато Антонов стреля с глава покрай вратата. Мак пък можеше да се превърне в герой за своя отбор, след като в една от последните атаки стигна до възможност за изстрел, но той бе блокиран.

В другия двубой от групата, Борусия (Дортмунд) направи пълен обрат и победи с 2:1 Краснодар. Голмайстори за германците станаха Гинтер и Парк,който се разписа в добавеното време. Точен за руснаците бе Мамаев още в 12-ата минута.