3. Бербатов не игра, Юнайтед не победи

Бербатов не игра, Юнайтед не победи

Сър Алекс остави Димитър Бербатов извън групата на Юнайтед и "червените дяволи" завършиха 1:1 с Бирмингам

Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед не успя да победи Бирмингам в среща от 21-ия кръг на Висшата лига. Мачът на стадион „Сейнт Андрюс” завърши 1:1.

Двубоят за „червените дяволи” пропусна капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов, който не бе включен в групата за мача от Сър Алекс.

Камерън Джером даде преднина на домакините в 39-ата минута на първото полувреме, а Скот Дан си отбеляза автогол в 63-ата за 1:1. Юнайтед завършиха мача с 10 човека след червен картон на Дарън Флетчър в 83-ата минута.

Бирмингам не познава вкуса на загубата вече 12 мача, докато Юнайтед пропусна да оглави класирането в Премиершип.

Алекс Фъргюсън заложи единствено на Уейн Рууни в атака, като зад него действаха петима полузащитници. В Бирмингам валеше много слаб сняг и условията за игра бяха поносими.

Първите 20 минути на срещата бяха изключително слаби. Пред Джо Харт и Томаш Кушчак нямаше нито едно голово положения като преобладаваха сблъсъците в средата на терена.

Постепенно обаче Юнайтед наложи своя стил на игра и опасностите пред вратата на Бирмингам започнаха да се редят една след друга. В 24-ата минута Уейн Рууни остана очи в очи със стража на Сити, но Харт показа висока класа.

На два пъти добри възможности се откриха пред Майкъл Карик, но до гол не се стигна.

Първото по-сериозно положение за „сините” дойде в 38-ата минута, когато Камерън Джером стреля от границата на малкото наказателно поле, но топката се отби в крак на защитник в „червено” и излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение резултатът бе открит.

Лий Боуйер игра с глава, Джони Еванс направи фатална грешка като не изчисти добре топката, тя попадна в краката на Джером, който я прати в мрежата на Кушчак за 1:0.

До края на първите 45 минути резултатът остана непроменен.

В началото на второто полувреме Бирмингам бе близо до втори гол в мача, но ударът на Кристиян Бенитес бе спасен по невероятен начин от Кушчак.

Стигна до 63-ата минута, когато след разбъркване в полето на домакините, Патрис Евра центрира прострелно и Скот Дан засече коженото кълбо в собствената си мрежа – 1:1. Страничният рефер първоначално отмени гола заради засада на Рууни, но главният съдия Марк Клатенбърг прецени, че той не влияе на играта и зачете попадението.

Домакините не се отчаяха и продължиха да атакуват своя съперник. Бенитес изигра по отличен начин едно положение в наказателното поле на гостите след 72 минути игра, но отново полският страж Кушчак спаси.

Последва незабавна реакция от „червените дяволи”. Харт спаси удар на Евра, а Пол Скоулс стреля неточно.

В 84-ата минута Дарън Флетчър извърши нарушение срещу Джером и Клатенбърг го изгони от игра за втори жълт картон. Така Юнайтед останаха с човек по-малко до края на срещата.

Веднага след въпросната ситуация Роджър Джонсън намери топката от воле, но отново Кушчак бе на мястото си. Дебют пък за Юнайтед направи 22-годишният Маме Диуф, който бе привлечен през лятото от Мьолде, но игра като преотстъпен в норвежкия тим от началото на сезона.

Така един от малкото мачове, които не бе отложен от 21-ия кръг заради силния снеговалеж на Острова, завърши 1:1 и двата тима прибавиха по една точка към актива си.

Юнайтед заемат 2-а позиция във временното класиране с 44 точки, на точка зад Челси и с мач повече от „сините”. Бирмингам са 8-и с 33 точки.