3. Бербатов не успя да разчупи двете нули срещу Краснодар (ВИДЕО)

Бербатов не успя да разчупи двете нули срещу Краснодар (ВИДЕО)

Безлично 0:0 на "Тумба" в Солун, рекорд на Стоичков си остана недостижим за Берба

Димитър Бербатов се появи на терена в 57-ата минута, но неговият ПАОК направи безлично 0:0 с Краснодар пред 10 000 зрители на „Тумба” в Солун в група C на Лига Европа. Цял мач за руснаците изигра бившият играч на Левски Жоазиньо. По-рано през деня в същата група Борусия (Дортмунд) удари Габала с 3:1 като гост.

Първите 45 минути в Солун преминаха в тактическо надлъгване, което водеше до скучна позиционна игра, а Бербатов беше на пейката. До 30-ата минута имаше само един удар в очертанията на двете врати и той беше на сметката на ПАОК, но двамата вратари нямаха никаква работа.

Играта леко живна след почивката и в началото на втората част стражът на ПАОК Гликос бе на място, за да спаси удари на Лаборде и Смолов.

Публиката в Солун бе притихнала, но избухна в овации в 57-ата минута, когато Димитър Бербатов влезе в игра на мястото на Атанасиадис.

Само един гол трябваше на Бербатов, за да изравни рекорда на Христо Стоичков за най-много попадение на български футболист в евротурнирите, но вместо това Берба остана в засада в 64-ата минута.

Шкондрас се включи отляво, но Сабо от 11-12 метра стреля отчайващо в обратна на вратата посока. Мамаев и Лаборде пък пропуснаха да използват една от редките бързи атаки на Краснодар.

12 минути преди края Каче опита да изненада Дикан с мощен изстрел отдалеч, но вратарят внимаваше и изби.

В последните минути първо Йерджейкич остави руснаците с човек по-малко след втори жълт картон, но секунди по-късно фаулрианият за неговия картон Жайро върна жеста и също пое към душовете с втори жълт картон.

Двата отбора завършиха с по 10 души, но гол така и не падна.