3. Бербатов отново бележи за Фулъм, „котиджърс” се върнаха към загубите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българският нападател се разписа отново от дузпа при загубата с 1:4 от Евертън

Отборът на Фулъм отново се върна към загубите, след като претърпя поражение с 1:4 като гост на Евертън. Българският нападател Димитър Бербатов отново отбеляза за „котиджърс” и тоново от дузпа, но неговото попадение не стигна дори за точката.

„Карамелите” откриха през първата част чрез Леон Озман, Бербатов изравни 20-ина минути след началото на втората част. Но с голове на Шеймъс Колман, Гарет Бари и Кевин Мейралас, тимът на Евертън заслужи трите точки.

Домакините откриха в 18-ата минута с попадение на Леон Озман. Стивън Пиенар намери английския национал на ръба на наказателното поле. Озман нагласи топката на левия си крак и със страхотен удар я заби в мрежата. Това бе 41-вото попадение за англичанина в неговия мач номер 300 за „карамелите”.

До края на полувремето отборът на Евертън пропусна половин дузина положения пред Стекеленбург, а футболистите на Фулъм отговориха със само един неточен удар на Карагунис.

След почивката обаче „котиджърс” заиграха по-добре. Пет минути след подновяването на играта, феновете на Фулъм не можеха да повярват на очите си. Тим Хауърд успя да блокира удар отдалече, но изби топката право в краката на Качаниклич, който от границата на малкото наказателно поле прехвърли вратата.

В 67-ата минута дойде времето и на Бербатов. Гарет Бари събори Качаниклич в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Българинът застана зад топката и не сбърка, като това е втори гол от дузпа за нападателят във втори пореден мач на Фулъм.

„Карамелите” обаче бързо-бързо си върнаха преднината. Само шест минути след гола на Бербатов, Шеймъс Колман вкара втори гол за Евертън. След хубава комбинация между Пиенар и Лукаку, южноафриканецът центрира и елиминира Стекеленбург, позволявайки на Колман да отбележи на празна врата.

Шест минути преди края на двубоя Гарет Бари изкупи вината си за отсъдената дузпа. Полузащитникът вкара третото попадение за „карамелите”, след като получи топката в близост до вратата и от няколко метра не сгреши.

В даденото от съдията продължение имаше време и за четвърти. И влезлият като резерва Кевин Мейралас успя да се след недобра реакция Стекеленбург.

След победата си днес, Евертън се изкачва едно място нагоре до четвъртата позиция и на четири точки от лидера Арсенал. Отборът на Фулъм обаче задълбочава кризата, в която се намира, и вече е предпоследен с едва 13 точки от 16 изиграни двубоя.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)