3. Бербатов отново излиза на четвъртфинал в Шампионска лига след 1469 дни чакане (ВИДЕО)

Българският нападател на Монако ще опита да вкара Джиджи Буфон за първи път в кариерата си

Ювентус приема Монако в първи четвъртфинал за Шампионската лига във вторник, а новината на деня в Торино бе възстановяването на асовете Джанлуиджи Буфон и Карлос Тевес за мача. Монако тръгна за Италия с опитните Жереми Тюлалан и Рикардо Карвальо, също преодолели проблеми с травми.

Буфон даде интервю за френския в. „Екип“ и каза: „Ще пазя, поне докато съм номер едно – надявам се да е до 40 години“. Легендарният 37-годишен страж се готви за четвърта пряка битка с Бербатов.

Досега българският нападател се е изправял три пъти срещу Джиджи, но без да му вкара гол. През 2002-а Байер с Бербатов като титуляр бие Юве с Буфон с 3:1. На Евро 2004 Италия ни победи с 2:1, като нашият номер 9 изработи дузпа, но я вкара Мартин Петров. А през 2009-а ни биха с 2:0 точно в Торино в световна квалификация, пак останала без голове за Бербатов.

Димитър излиза в петия си четвъртфинал в Шампионската лига 1469 дни, след като игра 12 минути срещу Челси за Манчестър Юнайтед (1:0) в Лондон през 2011-а. Това е последното му участие на този етап в турнира. Общо Бербатов стига за 21-ви път на четвъртфинал в който и да е турнир в кариерата си. Това прави по 1,23 участия на сезон на такъв късен етап в надпревари за купи за 17 години в професионалния футбол.

Голямата въпросителна в щаба  на „бианконерите” е свързана с Андреа Пирло. Плеймейкърът пропусна предишните няколко мача заради контузия и вече е почти възстановен, но не е ясно дали ще играе.

Патрис Евра ще се изправи срещу бившия си клуб, ако Масимилиано Алегри заложи на него. Лихщайнер, Мората, Перейра и Видал са на един жълт картон от наказание. В Монако Жоао Моутиньо виси за реванша и няма да играе при жълт картон.

Монако има друго сериозно притеснение – черната статистика от гостувания в Италия. При 6 визити на Ботуша тимът е вкарал 2 гола, допуснал е 13 и никога не е печелил. Единственото реми е 0:0 с Рома, като то бележи и елиминиране на италианците – нещо, което Монако не е успял да постигне в останалите случаи.