3. Бербатов с 2 гола за едно полувреме при дебюта си като титуляр за Фулъм

Бербатов с 2 гола за едно полувреме при дебюта си като титуляр за Фулъм

Българинът почна като титуляр срещу УБА и вкара два пъти до почивката

Димитър Бербатов направи днес дебюта си като титуляр за Фулъм в мача срещу Уест Бромич Албиън. Двата тима играят един срещу друг на „Крейвън Котидж” от 17:00 часа българско време, а българинът попадна сред стартовите 11 на своя тим.

Още вчера мениджърът на Фулъм – Мартин Йол, увери, че българският нападател ще започне като титуляр. Бербатов вече направи своя дебют за Фулъм – това се случи при поражението на тима от „Крейвън Котидж” с 0:3 от Уест Хем. Тогава българинът игра през второто полувреме.

Сега обаче той успя да вкара две попадения още преди почивката. Първото от тях падна в 32-ата минута, когато Качиниклич подаде на оставения непокрит българин в наказателното поле на "дроздовете", а той спря топката с елегантно докосване и с второто я прати неспасяемо в горния ъгъл на гостите за 1:0.

В последните секунди на първата част лондончани получиха правото да изпълнят дузпа, която бе поверена на българина и той не сгреши от бялата точка, реализирайки хладнокръвно за 2:0.

Ето и стартовите състави на Фулъм и Уест Бромич Албиън за мача помежду им:

Фулъм: Шварцер, Рийзе, Хангеланд, Хюз, Ритер, Беърд, Сидуел, Дъф, Каканиклич, Бербатов, Родайега

Уест Бромич Албиън: Фостър, Олсон, Риджуел, МакОли, Джоунс, Якоб, Мулумбу, Одемвинге, Фортюне, Морисън

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1