3. Бербатов титуляр за Юнайтед в първата контрола от азиатското турне (Директно в Novsport.com, 3:2 за Юнайтед в 86-та минута)

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов ще започне титуляр за Манчестър Юнайтед в първата контролна среща на тима от лятното турне в Азия. Мачът може да бъде гледан на живо в момента в нашата секция "Директно".

Резултатът в 85-та минута е 2:2. Уейн Рууни откри в 9-та. Тогава Димитър Бербатов отправи удар към вратата на Малайзия. Стражът на домакините изби, но Рууни успя при добавката за 0:1. В 28-та минута Рууни изведе Нани зад защитата на Малайзия и младият португалец направи 0:2. Последваха две уникални грешки на врятарите на Юнайтед. В 45-та минута Ван дер Саар бе прехвърлен от нападател на домакините за 1:2. В 53-та резервата Фостър не успя да си спре върната към него топка и играч на Малайзия на празна врата направи 2:2. Бербатов остана на терена до 70-та минута, когато бе сменен от Македа. В 86-та минута Майкъл Оуен вкара първия си гол за Манчестър Юнайтед. Тогава той овладя отбита от вратаря на Малайзия топка и хладнокръвно я прати в мрежата за 2:3.

„Червените дяволи” се изправят в 12:30 часа българско време срещу Сборен отбор на Малайзия в Куала Лумпур.

Берба ще си партнира в атака с звездата на английския национален отбор Уейн Рууни. Носителят на „Златната топка” за 2001 година Майкъл Оуен ще остане на резервната скамейка. В халфовата си линия Сър Алекс Фъргюсън ще разчита на Дарън Гибсън, Нани и Андерсон.

Компания на пейката на Оуен ще правят Майкъл Карик, Дарън Флетчър, Райън Гигс, Гари Невил и Уесли Браун.