3. Бербатов в групата на Манчестър Юнайтед за Световното клубно първенство

Бербатов в групата на Манчестър Юнайтед за Световното клубно първенство

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов попадна в групата от футболисти, с които Манчестър Юнайтед ще участва на Световното клубно първенство в Япония този месец, съобщава „Скай Спортс”. Юнайтед си осигури място в турнира, след като спечели Шампионската лига през май.

Турнирът започва на 11 декември, но Манчестър Юнайтед ще се включи чак на 18-ти, когато са полуфиналите, а евентуален съперник на „червените дяволи” ще бъде един измежду отборите на Аделайда Юнайтед (Австралия), Уитъкър Юнайтед (Нова Зеландия) и шампиона на Азия Гамба Осака (Япония).

В другия поток един срещу друг се изправят отборите на шампиона на Африка Ал Ахли (Египет) и мексиканският Пачука, като победителят от тях ще се изправи срещу носителя на Копа Либертадорес ЛДУ Кито (Еквадор).

Финалът на турнира ще се изиграе на 21 декември на „Йокохама Стейдиъм”.
Бербатов има шанс да стане първият българин носител на световната клубна титла. Христо Стоичков игра финал през 1992-а година, за тогавашната Междуконтинентална купа, с екипа на Барселона срещу бразилския Сао Пауло. Въпреки феноменалния гол на българина в началото на срещата, Барса загуби с 1:2.