3. Бербатов вкара гол и изпусна дузпа в дербито на Солун (ВИДЕО)

Бербатов вкара гол и изпусна дузпа в дербито на Солун (ВИДЕО)

ПАОК и Ираклис врътнаха 3:3, българинът пропусна в края

ПАОК и Ираклис завършиха при резултатно равенство 3:3 в голямото дерби на Солун.  Нападателят Димитър Бербатов започна като титуляр и вкара едно от попаденията, но при 3:2 за своя отбор пропусна дузпа в самия край на двубоя.

С тази точка ПАОК събра 11 и остава пети, но се отдалечава от лидерите. Ираклис продължава да е около дъното, като е вече със 7 точки и е 12-и, на две от зоната на изпадащите, където сега е тимът на Калони.

Резултатът бе открит от отбора на Ираклис чрез Йоргос Макрис в 13-ата минута. Димитриос Пелкас изравни в 35-ата след асистенция на Гари Родригес.

Апостолос Велиос отново даде преднина на Ираклис в 43-та минута и така домакините се оттеглиха с аванс на почивката.

Димитър Бербатов изравни в 65-та минута, когато след неуспешен удар на Роберт Мак топката стигна до него във вратарското поле и той я прати в мрежата.

"Черно-белите" обърнаха развоя в 77-та минута с гол на Йоргос Цавелас, а всичко вървеше към успех на ПАОК, който можеше да стане и по-убедителен в 90-та минута. Тогава гостите получиха дузпа, но Бербатов пропусна.

Само две минути след това Себастиан Бартолини даде сериозен повод за радост на феновете на Ираклис за крайното 3:3.