3. Бербатов заработи на пълни обороти и даде тон за сезона на Юнайтед (видео)

Бербатов заработи на пълни обороти и даде тон за сезона на Юнайтед (видео)

Берба вкара първия си гол за сезона и спомогна за успеха с 3:0 над Нюкасъл

Димитър Бербатов и Манчестър Юнайтед стартираха новия сезон във Висшата лига с убедителна победа над завърналия се от Чемпиъншип тим на Нюкасъл. Берба откри резултата срещу „свраките” в 33-ата минута, а Дарън Флечър и живата легенда Райън Гигс  официализира победата с 3:0 с трети гол в края на второто полувреме. Българският нападател игра на изключително високо ниво в хода на мача и представляваше непрестанна заплаха за защитата на „свраките”. В заключителните минути българинът се възползва от головия актив и се позабавлява с няколко трикови отигравания за насладата на привържениците на „червените дяволи”.

Под зоркия поглед на градския съперник Роберто Манчини Манчестър Юнайтед стартира срещата с доловима нотка на пасивност в играта си. „Свраките” на свой ред започнаха с многообещаващи комбинации и преса над съперника си в първите минути. След постепенното изравняване на играта Юнайтед започна активно да търси празни пространства за нападателите си Димитър Бербатов и Уейн Рууни. Защитникът на „сварките” Майк Уилиамсон обаче се справяше с лекота с извеждащите подавания към Бербатов.

Нюкасъл заздрави по-активния си старт на мача с първото опасно положение. Анди Керъл бе оставен непокрит във вратарското поле, откъдето безпроблемно засече с глава високо центриране от ляво. Керъл обаче не успя да насочи кълбото с достатъчна точност във вратата на Ван Дер Сар.

На другия край на терена Уейн Рууни не успя да оползотвори няколко добри ситуации, при които се бе озовал на удобна стрелкова позиция. При една от тях вместо да потърси Бербатов на далечния край на вратата английският национал прати топката в трибуните с крайно неточен изстрел. „Червените дяволи” започнаха постепенно да увеличават натиска си, който доведе до първия гол в срещата.

Димитър Бербатов отбеляза първото попадение на Манчестър Юнайтед  за новия сезон след добра комбинация с Пол Сколс и немалко късмет от противниковата отбрана. Скоулс завари българина на границата на засадата и бързо пусна топката към нападателя. Играч на гостите не успя да пресече кълбото, което Бербатов без подготовка изстреля покрай Стив Харпър за 1:0.

Три минути преди изтичането на редовното време Юнайтед удвои преднината си с гол на Дарън Флечър. Нани центрира остро в пеналта, където защитата на гостите не пресече влитащата топка. Рууни подложи крак, но кълбото попадна във Флечър, който се разписа за 2:0.

След почивката разпределението на силите се запази. Нюкасъл успяваше спорадично да се възползва от празни пространства по крилата и със силни центрирания успя да нанесе един-два удара към Ван Дер Сар, но не сътвори нищо, с което да затрудни ветерана.

Уейн Рууни, който се очакваше да изиграе само едно полувреме, изчерпа силите си и бе заменен в 63-ата минута от изгряващата звезда Хавиер Еранандес. Райън Гигс също стъпи на терена на мястото на Нани няколко минути по-късно.

Димитър Бербатов пък започна да се забавлява в протвниковата половина с добри многоходови комбинации със съотборниците си и трикови отигравания пред вратата на Харпър. При високо центриране от дясното крило българинът опита да засече кълбото с атрактивен страничен ножичен удар, но остана под топката. В последните минути на мача пък отново Берба опита да зарадва феновете на „червените дяволи” с техничен удар с пета, който за съжаление не доведе до нищо опасно.

Стожерите в редиците на Юнайтед Скоулс и Гигс се погрижиха интригата в срещата да приключи преди края на редовното време. Скоулс центрира високо в наказателното поле. Там Бербатов повлече със себе си двама играчи в „черно-бели” екипи, а това остави пространство за Гигс, който със страхотно премерено воле намери далечния ъгъл на вратата за 3:0.

Манчестър Юнайтед - Нюкасъл 3:0
1:0 Бербатов – 33’
2:0 Флечър – 42’
3:0 Гигс – 85’

Манчестър Юнайтед: Ван Дер Сар, О’Шей, Видич, Евънс, Евра (Рафаел – 87’), Валенсия, Флечър, Скоулс, Нани (Гигс – 71’), Бербатов, Рууни (Ернандес – 63’);
Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън;
Нюкасъл: Харпър, Пърч, Колочини, Уилиямсън, Енрике, Бартън, Нолън (Амеоби – 71’), Смит, Рътлидж, Гутиерес (Хиско – 81’), Керъл;
Мениджър: Крис Хютън:

Жълти картони: Скоулс, Флечър (Юнайтед) – Бартън, Пърч (Нюкасъл)