3. Бербо бележи от дузпа, Юнайтед пада от Канзас (видео)

Бербо бележи от дузпа, Юнайтед пада от Канзас (видео)

Българинът продължава да впечатлява в подготовката

Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов продължава да впечатлява с играта си по време на лятната подготовка на „червените дяволи”. Тази нощ Юнайтед загуби изненадващо с 1:2 от Канзас Сити, а единственият гол за англичаните вкара именно Бербатов, който бе точен от дузпа за 1:1 в 41-ата минута.

Самият Бербатов си изработи дузпата и също така изкара червен картон на Конрад, който го фаулира в наказателното поле. Българинът, заедно с Райън Гигс, бе сред най-добрите за Юнайтед в мача, а младата защита в лицето на Рафаел, Смолинг, Еванс и Де Лает разочарова тотално.

Бербатов започна като титуляр с партньор Маме Бирам Диуф и солидна халфова линия зад себе си – Гибсън, Гигс, Скоулс и Нани.На вратата пък дебютира младият Еймъс.

Иначе Канзас се възползва от непрестанните включвания на бранителите на Юнайтед и успя да поведе още в 10-ата минута, преди Бербатов да изравни от дузпа в 41-ата. Само две минути след това Камара отново даде аванс на Канзас за 2:1, като при този резултат завърши и първата част.

През второто полувреме, дори с човек повече на терена, „червените дяволи” не успяха да отбележат още един гол и се примириха със загубата, а малко преди края Бербатов отстъпи мястото си на Дани Уелбек.

Kанзас Сити - Манчестър Юнайтед 2:1