3. Бергамо ликува - Аталанта е на финал за Купата на Италия! (ВИДЕО)

Бергамо ликува - Аталанта е на финал за Купата на Италия! (ВИДЕО)

Нерадзурите надвиха Фиорентина с 2:1 в реванша и ще се изправят срещу Лацио в Рим

Аталанта победи с 2:1 Фиорентина в мач-реванш от 1/2-финалите на Купата на Италия и с общ резултат 5:4 се класира за финалната среща от турнира.

Там бергамаските ще се изправят срещу Лацио на техния Стадио Олимпико, след като вчера лациалите победиха с 1:0 Милан като гост в Милано.

Срещата започна отлично за Ла Виола, които откриха още в 3-та минута, когато точен бе Луиш Муриел. Малко след това и Киеза беше близо до гола, но топката мина встрани от целта.

След първоначалният натиск домакините се върнаха в мача и в 14-та минута крилото Йосип Иличич изравни от дузпа.

След почивката Бенаси стреля опасно, но Голини улови. След това Папу Гомез и Робин Гонсенс отвърнаха, но неточно.

Малко преди час игра Гасперини пусна в игра Марио Пашалич, който веднага стреля опасно в ръцете на Лафонт. Така се стигна до 69-та минута, когато Папу Гомез отбеляза победния гол след отлично подаване на Иличич.

Около 80-та минута гостите от Флоренция се опитаха да изравнят, но ударите на Пецела и Миралас бяха спасени.

Така на 15-ти май на Стадио Олимпико в Рим един срещу друг ще излязат Лацио и Аталанта в спор за Купата на Италия.