3. Бешикташ е новият шампион на Турция, "орлите" пратиха Емил Ангелов и компания във Втора дивизия

Бешикташ успя да направи впечатляващ дубъл през този сезон. В последния 34-и кръг на турската Суперлига „Суперорлите” от Истанбул успяха да постигнат победа като гост с 2:1 над Денизлиспор с Емил Ангелов и по този начин триумфираха с титлата. От друга страна тимът на Емил Ангелов Денизли изпадна във втория ешалон на турския футбол, след като завърши на 16-ото място в класирането.

Грандът от Истанбул показа страхотна класа в този двубой и напълно заслужено се поздрави с успеха. Впрочем на Бешикташ му трябваше само точка, за да вдигне титлата, но тимът на Мустафа Денизли бе мотивиран да завърши по шампионски – с победа.

Словашкият национал Филип Холошко даде аванс на Бешикташ в 28-ата минута, като този гол до голяма степен успокои гостите от Истанбул, които се забавляваха на терена през по-голяма част на мача. Ибрахим Тороман на практика уби интригата в мача в 63-ата минута, след като вкара второто попадение за Бешикташ. С този гол на практика се реши кой ще бъде новият шампион на Турция. Домакините с Емил Ангелов в състава, който игра цял мач, успяха да отбележат почетно попадение в 85-ата минута чрез Брага, като на практика този гол бе последния в този мач. Както е известно, преди две седмици отборът на Бешикташ успя завоюва купата на Турция след драматична победа на финала в турнира над Фенербахче с 4:2

В другите по-интересни мачове, грандът Галатасарай постигна успех над Сивасспор с 2:1, но за съжалени на феновете на тима, "Чим Бом" няма да играе в европейските турнири през следващия сезон. Арда Туран може би изигра последния си мач за турския гранд, но за сметка на това се превърна в герой с двата си гола, които отбеляза. Той изведе домакините напред в резултата в 12-ата минута, а след това вкара и победния гол за 2:1 в 82-ата минута. За гостите от Сивас вкара Тум в 46-ата минута на двубоя. Въпреки загубата, Сивасспор завършва на втора позиция в класирането, която дава на тима право на участие в квалификациите за Шампионската лига.

Фенербахче завърши този сезон с победа, която гарантира на тима участие в Лига Европа през следващия сезон. "Фенерите" победиха като гост Трабзонспор с 2:1. Домакините от Трабзон поведоха чрез Булут в 10-ата минута, но след това гостите от Истанбул стигнаха до пълен обрат с голове на Алекс в 45-ата минута и Дани Гуиса в 90-ата минута.