3. Бейл полетя срещу Шефилд и записа хеттрик в лекция над "остриетата"(ВИДЕО)

Бейл полетя срещу Шефилд и записа хеттрик в лекция над "остриетата"(ВИДЕО)

Тотнъм със солиден успех с 4:0 срещу последния във Висшата лига

Тотнъм победи с категоричното 4:0 Шефилд Юнайтед в мача от 34-ия кръг на Висшата лига и се отърси от загубата за финала на Купата на Лигата срещу Манчестър Сити преди седмица.

Гарет Бейл изигра отличен мач и записа хеттрик, с което съсече "остриетата".

В началото Сон стреля елегантно от границата на наказателното поле, но Рамсдейл спаси. Минута по-късно Хари Кейн също опита да отбележи, но топката бе блокирана от защитник.

Логичното се случи в 36-ата минута. Тогава Серж Орие даде брилянтен пас към Гарет Бейл, който с левия крак хитро чукна топката покрай вратаря на гостите за 1:0.

До почивката повече попадения на паднаха.

В началото на втората част Джон Флек извърши нарушение, а реферът прегледа ситуацията чрез ВАР системата за потенциален червен картон, но в крайна сметка прецени, че това не е нужно.

В 51-ата минута Тоби Алдервейрелд пусна към Хьон-Мин Сон, който вкара топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

10 минути след тази ситуация все пак Тотнъм вкара редовен гол. Сон подаде към Бейл, който от средна дистанция за втори път преодоля вратаря на гостите.

Третото попадение в мача падна в 69-ата минута. Тогава Серж Орие отново подаде към Бейл и уелсецът оформи своя хеттрик.

В 77-ата минута резултатът стана 4:0. Хьон-Мин Сон овладя топката на границата на наказателното поле след пас на Стивън Бергвайн. Той си освободи пространство и с хубав удар прати топката в мрежата.

С победата си Тотнъм излезе пети с 56 точки и все още има шансове да завърши в топ 4, като изостава с пет точки на Челси. Шефилд пък остава последен и е сигурен изпадащ през този сезон.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"