3. Без Бербатов, Юнайтед прегази Дарби Каунти за Купата

Без Бербатов, Юнайтед прегази Дарби Каунти за Купата

Отборът на Манчестър Юнайтед победи без особени проблеми с 4:1 тима на Дарби Каунти при гостуването си на „овните” от осминафиналната фаза на турнира за Купата на Англия. Мениджърът на „червените дяволи” Сър Алекс Фъргюсън остави Димитър Бербатов извън групата за този мач, а също така даде почивка на някои от основните си играчи. Въпреки това Юнайтед бе пълен господар на терена и можеше да стигне и до по-изразителна победа.

Отборът на Манчестър Юнайтед победи без особени проблеми с 4:1 тима на Дарби Каунти при гостуването си на „овните” от осминафиналната фаза на турнира за Купата на Англия. Мениджърът на „червените дяволи” Сър Алекс Фъргюсън остави Димитър Бербатов извън групата за този мач, а също така даде почивка на някои от основните си играчи. Въпреки това Юнайтед бе пълен господар на терена и можеше да стигне и до по-изразителна победа.

Срещата започна с натиск на гостите и още в 13-ата минута Дарън Флетчър стреля силно, но вратарят на Дарби Стивън Байуотър спаси. Стражът на „овните” трябваше да се намесва и в 17-та минута, когато успя да парира удар от 2 метра на Луиш Нани. Стигна се обаче до 30-ата минута, когато Нани пое топката в лявата част на атаката на Юнайтед, напредна и с хубав удар с десния крак прати топката в далечния ъгъл на вратаря на домакините – 0:1. Три минути по-късно Комънс от състава на Дарби стреля силно от пряк свободен удар от около 30 метра, но Бен Фостър успя да улови топката. В 36-ата минута Кристиано Роналдо бе изведен по брилянтен начин от Райън Гигс. Португалецът остана сам срещу вратаря, стреля технично и успя да го преодолее, но голът бе отменен заради спорна засада. Минута преди края на полувремето Юнайтед удвои своя аванс. Роналдо стреля силно от пряк свободен удар, топката рикошира в стената и попадна на крака на Дарън Гибсън, който стреля от воле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря на Дарби за 0:2.

Втората част започна по възможно най-добрия начин за Юнайтед. Още в 48-та минута Роналдо засече с глава центриране от ъглов удар и прати топката в мрежата на Дарби – 0:3. Минута по-късно португалецът бе изведен сам срещу Байуотър, стреля, но ударът му бе спасен от вратаря на домакините, топката попадна във Флетчър, който също стреля, но отново стражът на Дарби се намеси и предотврати 4-и гол в своята врата.  В 57-та минута „овните” все пак върнаха един гол, чрез Адисън. Младият халф засече с глава центриране от дясно и прати топката в долния десен ъгъл на Фостър за 1:3. В 77-та минута Гари Тийл стреля силно, но стражът на Юнайтед спаси. Само 5 минути по-късно появилият се като резерва Дани Уелбек оформи крайното 1:4. Страхотна многоходова акция на „червените дяволи” бе завършена от младия нападател с техничен удар в далечния ъгъл на вратаря на Дарби. До края на срещата не се случи нищо по-интересно и резултатът остана непроменен – 4:1 в полза на Манчестър Юнайтед и така „червените дяволи” продължават напред в турнира за Купата на Англия.

Дарби Каунти – Манчестър Юнайтед 1:4