3. Без блясък, Манчестър Сити срази Уигън с два бързи гола (+ВИДЕО)

Без блясък, Манчестър Сити срази Уигън с два бързи гола (+ВИДЕО)

Марио Балотели вкара първия си гол във Висшата лига през сезона, Милнър с много красиво попадение

Английският шампион Манчестър Сити надви Уигън като гост с 2:0 в среща от междинния 14-ти кръг във Висшата лига. „Гражданите” взеха трите точки с два бързи гола през втората част, като Марио Балотели вкара първия си гол в Премиършип този сезон, а Милнър добави много красиво попадение.

Манчестър Сити остава на точка зад градския съперник и лидер в таблицата Манчестър Юнайтед, който победи тази вечер Уест Хям с 1:0 на „Олд Трафорд”.

На „DW” Сити играеше без да блести, но си пролича по-голямото качество в състава на Роберто Манчини.

Уигън се държа повече от достойно и можеше да направи вечерта кошмарна за именития си съперник, ако бе реализирал някое от много си голови положения.

През първата част надлъгването в средата на терена отне цялото внимание на двата тима, а Манчестър Сити отправи първи точен удар в очертанията на вратата едва в 45-ата минута.

След почивката Уигън пак не се даваше в игрово отношение, но Сити избухна за три минути и спечели мача.

След 69 минути Майкон и Давид Силва организираха добра атака, Гарет Бари получи пространство пред пеналта, стреля мощно, Ал Хабси изби лошо, Балотели стигна топката, вратарят спаси първата му добавка, но от трети опит Супер Марио се разписа за 0:1. Това бе първи гол за италианеца във Висшата лига през този сезон.

Три минути по-късно Давид Силва направи нова голова атака като чукна назад за Бари, който раздаде на Милнър и английският национал прати бомба в горния десен ъгъл за 0:2.

Манчестър Сити е втори с 32 точки, Уигън има 14 на 15-ата позиция.