3. Без част от звездите, Челси би юношите на Юнайтед за Купата на Лигата в невероятно голово шоу (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" се наложиха с 5:4 в мач с 3 дузпи и продължения

Отборът на Челси се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на Лигата, след като тази вечер се наложи много драматично с 5:4 над Манчестър Юнайтед на "Стамфорд Бридж".

Така "сините" взеха частичен реванш за загубата за първенство с 2:3 от същия съперник преди броени дни.

И в днешния мач не липсваха спорни ситуации, като главният рефер Лий Мейсън трябваше да показва цели 3 дузпи, спестявайки още една на гостите.

В редовното време Юнайтед три пъти излизаше напред в резултата чрез Гигс, Ернандес и Нани, но Челси изравняше след дузпа на Давид Луис, попадение на Стъридж и дузпа на Азар.

В продълженията пък Стъридж и Рамиреш бяха точни за лондончани, преди Гигс да оформи крайното 4:5 от дузпа в 120-ата минута.

Иначе в този сблъсък и двамата мениджъри - Роберто Ди Матео и сър Алекс Фъргюсън, бяха излезли с голяма част от резервите и юношите си.

Мачът започна с неточен изстрел на Давид Луис, но като цяло гостите започнаха по-добре срещата. Последваха удари на Нани, Уелбек и Бютнер, които също не намериха целта.

Така се стигна до 22-ата минута, когато Чех изрита една топка към Ромеу, която обаче му бе отнета от Андерсон, той подаде за Гигс, който отблизо не сбърка, давайки аванс на "червените дяволи".

След попадението "сините" се активизираха и в 31-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, след като Бютнер събори в наказателното си поле Моузес. След отсъдената от Лий Мейсън дузпа, Давид Луис бе безпощаден от бялата точка за 1:1.

Гостите отново се активизираха и притиснаха съперника си в половината му, а Нани и Андерсон шутираха неточно.

Към края на полувремето обаче, Давид Луис загуби елементарно една топка в центъра на терена, след което Андерсон елегантно изведе Ернандес в коридор зад защитата, мексиканецът напредна и направи безпомощен Чех за втори път в мача - 2:1.

Втората част стартира с натиск на столичани, които стигнаха до ново изравняване на резултата в 52-ата минута. Тогава Мата центрира фалцово в пеналта на "червените дяволи", където Кейхил се извиси над всички и глава направи 2:2.

Възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън обаче отново попариха "Стамфорд Бридж" само 7 минути по-късно. Андерсон и Нани направиха страхотно двойно подаване в наказателното поле на Челси, след което португалецът разстреля Чех за 3:2.

Гостите имаха още две възможности за гол след това попадение, ала Андерсон и Чичарито шутираха неточно. Както и преди няколко дни обаче, Юнайтед даде инициативата на столичани, които натиснаха здраво в търсене на нов изравнителен гол.

В 72-ата минута целият щаб и феновете на Челси поискаха дузпа, след като Мата шутира в ръката на бранител на Юнайтед, но Лий Мейсън остана безмълвен.

Така се стигна до даденото от рефера продължение, когато младокът Уутън събори Рамиреш в наказателното си пол и съдията даде втора дузпа за "сините". Зад топката този път застана Азар, който прати Линдегор в обратния ъгъл за 3:3, пращайки мача в продължения.

В тях Челси започна много мотивирано и в 97-ата минута Стъридж изведе домакините за първи път напред в двубоя. Тогава Уутън подари кълбото на английския национал пред наказателното си поле, Стъридж напредна, премина покрай Линдегор и не сбърка пред опразнената врата.

Последва нов пропуск за Челси, след като Давид Луис нацели напречната греда след шут от фаул.

В 116-ата минута лондончани все пак стигнаха до ново попадение, след като Азар тръгна от собственото си наказателно поле, премина целия терен преди да подаде на Рамиреш, който спокойно да се разпише за 5:3.

В 120-ата минута обаче, Юнайтед отново се върна в срещата след гол от дузпа на Райън Гигс, отсъдена за нарушение на Аспиликуета срещу Чичарито - 4:5.

След попадението Азар можеше да покачи на 6:4, ала ударът му срещна дясната греда на Линдегор.

Нов гол до края не падна и така Челси победи Манчестър Юнайтед с 5:4 и се класира за четвъртфиналите на турнира Карлинг Къп.

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи