3. Без Груев Лийдс е втори в Чемпиъншип (ВИДЕО)

Без Груев Лийдс е втори в Чемпиъншип (ВИДЕО)

Илия Груев лекува контузия и не бе в състава на Лийдс Юнайтед за гостуването на Уотфорд. Двубоят завърши наравно 2:2, но това не бе достатъчно за „белите“ да си върнат лидерската позиция в Чемпиъншип. Така водач в подреждането остана Ипсуич.

Три гола в последните 15 минути на мача украсиха първото полувреме. Байо откри резултата в 31-а минута със своя шести гол за сезона във второто ниво на футбола в Англия. И когато изглеждаше, че Уотфорд контролираше развоя на срещата, дойде ред на Лийдс. Крисенсио Съмървийл изравни в 37-а минута със своя 16-ти гол за сезона в Чемпинъшип. Само че първото полувреме завърши с аванс за домакините, защото Емануел Денис направи 2:1 минута преди края на редовното време на първата част.  Лийдс изпитваше огромни проблеми в играта като трима от титулярите Джо Родън, Етан Ампаду и Дан Джеймс изиграха 120 минути за Уелс през седмицата.

Том Клевърли водеше Уотфорд за втори път като мениджър, след като преди паузата за мачовете на националните отбори „стършелите“ спечелиха с 1:0 на терена на Бирмингам.

След почивката Лийдс Юнайтед владееше топката над 75% от времето, но защитата на Уотфорд не допусна много чисти ситуации за гол. Младият нападател на Лийдс Юнайтед Матео Джоузеф се появи на игра в в 84-а минута и около 60 секунди след това прати топката в мрежата за 2:2, реализирайки първото си попадение в Лигата. В края на февруари той се разписа на два пъти във вратата на Челси, но те бяха в ФА Къп.

Лийдс взе една точка и изостава от лидера Ипсуич на една точка, като в същото време има същия аванс пред третия Лестър Сити.