3. Без контузения Бербатов Юнайтед вкара седем в Сиатъл (видео)

Без контузения Бербатов Юнайтед вкара седем в Сиатъл (видео)

Руни се отличи с хеттрик

Английският шампион Манчестър Юнайтед разби Сиатъл Саундърс със 7:0 в своята втора лятна контрола от предсезонното си турне в САЩ.

Без своя контузен голмайстор Димитър Бербатов в редиците си, "червените дяволи" разгромиха съперниците си, демонстрирайки отоличен футбол, а звездата на тима Уейн Руни се отчете с хеттрик, докато по едно попадение реализираха Майкъл Оуен, Маме Бирам Диуф, Парк Джи Сун и Габриел Обертан.

Първото полувреме бе доста равностойно, като на моменти дори домакините бяха по-добрият отбор и успяваха сериозно да притеснят стража на Юнайтед Андерс Линдегаард.

Въпреки това, в 15-ата минута Патрис Евра проби от ляво и центрира към Оуен, който нямаше проблем да вкара с глава топката в опразнената врата, откривайки резултата.

Втората част обаче премина изцяло под диктовката на англичаните. В 50-ата минута Нани изведе отлично Диуф, който се завъртя на място и вкара втория гол за своя тим.

Само минута по-късно резултатът стана класически, след като при една бърза атака отново Нани асистира, този път на Руни, а последния със силен шут заби кълбото под гредата.

В 69-ата минута пък Парк проби от дясно и на свой ред намери Руни непокрит, а нападателят не сгреши и реализира четвъртия гол в срещата.

Две минути по-късно Обертан изведе Руни, който намери с пета Парк, а той успя да се разпише във втори пореден мач. В следващата атака пък Руни оформи своя хеттрик, а Крайното 7:0 бе оформено от Габриел Обертан в 89-ата минута.

Сиатъл Саундърс - Манчестър Юнайтед 0:7
0:1 Оуен ('15)
0:2 Диуф ('50)
0:3 Рууни ('51)
0:4 Рууни ('69)
0:5 Парк ('71)
0:6 Рууни ('72)
0:7 Обертан ('89)

Манчестър Юнайтед: Линдегаард, Видич, Евра, Фърдинанд, Рафаел, Андерсон, Гигс, Нани, Йънг, Оуен, Македа;