3. Без Меси и Ибра Барселона се подигра с Интер и докосна осминафиналите - 2:0

Без Меси и Ибра Барселона се подигра с Интер и докосна осминафиналите - 2:0

Каталунците скриха топката на италианските си гости, а Ето’о дори не получи възможност да накаже бившия си клуб

Без да си дава много зор, европейският клубен шампион Барселона постигна важна победа с 2:0 при домакинството си на Интер от Шампионската лига, след която поведе в класирането на група „F” и почти сигурно се класира на осминафиналите. Каталунците, в чиито редици не личаха имената на Лео Меси и Златан Ибрахимович, буквално попиляха момчетата на Жозе Моуриньо и можеха да стигнат и до по-изразителна победа, ако не бяха добрите намеси на стража на „нерадзурите” Жулио Сезар. Интер бе абсолютен анонимник на „Ноу Камп” и разочарова тотално със своето представяне. Пред италианския шампион остава тежката задача да постигне задължителна победа над Рубин в последния мач, ако иска да прескочи групата.

Барселона наложи тотален домакински натиск още от самото начало на срещата и се видя, че въпреки липсата на Меси и Ибрахимович, момчетата на Пеп Гуардиола непрестанно ще атакуват и ще търсят победата. Натискът на каталунците се увенча с гол още в 10-ата минута, когато при изпълнение на ъглов удар, Анри засече топката с глава на близката греда и я продължи към далечната, където Пике изпревари бившия футболист на Барса Тиаго Мота и отблизо с десния крак вкара топката в мрежата на Жулио Сезар за 1:0.

Въпреки, че поведе в резултата, отборът на Барселона не спря с масираните си атаки и малко след това изстрел на Шави от фаул премина на сантиметри над напречната греда. Интер пък бе абсолютно неузнаваем от самото начало на мача и дори не успяваше да изнесе топката от своята половина.

Най-логичното се случи в 26-ата минута, когато Барса вкара втори гол, а младият Педро попадна в прегръдките на своите съотборници. Шави матира отбраната на гостите с отличен пас към Дани Алвеш, който моментално центрира в наказателното поле, Педро засече с левия крак, Жулио Сезар не се намеси добре и топката се озова в неговата мрежа за втори път.

Първото по-сносно положение за Интер дойде едва в 35-ата минута и то главна вина за него имаше Виктор Валдес, а не някой от футболистите на Моуриньо. Стражът на Барса излезе неразчетено и подари топката на Станкович, който опита моментално да върне топката в опразнената врата от около 35 метра, но ударът му мина на около метър над напречната греда. В самия край на полувремето Диего Милито опита да изненада Валдес с далечен удар, който обаче не се оказа проблем за вратаря на Барса, а малко по-късно удар с глава на Кейта след изпълнение на ъглов удар бе спасен от Жулио Сезар.

През втората част Интер започна по-често да поглежда към вратата на Барселона, но това не промени събитията на терена. Каталунците отново бяха поне с класа над своя съперник и диктуваха събитията на терена. В 55-ата минута Шави се озова на необичайна позиция за него в наказателното поле, стреля опасно с глава, но Жулио Сезар прояви страхотен рефлекс и спаси своя отбор от трето попадение. Малко по-късно пък мощен удар от фаул на Дани Алвеш отиваше право в долния десен ъгъл, но отново Сезар спаси.

С течение на времето Барселона намали темпото на игра и предимно разиграваше коженото кълбо в центъра на терена. Интер пък продължи да бъде безсилен и по всичко личеше, че двубоят на „Ноу Камп” се доиграва. Нито една топка не достигна до нападателите на гостите, които тотално разочароваха в днешния мач. Така резултатът остана непроменен и Барселона записа заслужена победа, която можеше да бъде и още по-изразителна.

С тези три точки Барса се изкачи на върха в класирането в групата с актив от 8 точки и само загуба с 3 чисти гола в Киев може да изхвърли шампионите от играта. Интер и Рубин имат по 6, а Динамо (Киев) е с 5 точки в актива си.

Барселона – Интер 2:0