3. Без напрежение Интер победи с 1:0 кипърския Анортозис

Без напрежение Интер победи с 1:0 кипърския Анортозис

Интер победи с минималното 1:0 коравия кипърски Анортозис в третите двубои от Шампионската лига. Голът за „нерадзурите” вкара Адриано в 44-ата минута.

Интер победи с минималното 1:0 коравия кипърски Анортозис в третите двубои от Шампионската лига. Голът за „нерадзурите” вкара Адриано в 44-ата минута. Анортозис беше отборът, който пръв застраши някоя от вратите с удар в рамките на вратата, след като Толдо изби в корнер удар от пряк свободен удар на Делас. След това играчите на Интер взеха нещата в свои ръце и въпреки минималната победа, изцяло диктуваха темпото в мача.
Близо до гол за „нерадзурите” бяха Станкович, който се опита да повтори попадението си от мача с Рома, Майкон и Мунтари. Последният завърши много хубава комбинация с Майкон и Мансини, която вратарят Бекай изби с крак.
Голът за Интер падна минута преди края на първото полувреме. След няколко пропуска на Адриано и Станкович, бразилецът, който е и най-резултатният футболист на Интер в историята на Шампионската лига, отбеляза с глава попадението. Ибрахимович намери с дълъг пас Майкон, който напредна и центрира перфектно на главата на сънародника си, който от близко разстояние не сгреши.
Анортозис бе близо до изравняването в началните минути на втората част, когато Катсавакис след статично положение можеше да изравни, но ударът му с глава мина над гредата.
След това Интер създаде многобройни положения за удвояване на резултата, но пропуски на Адриано, Мансини, Ибрахимович лишиха отбора от по-голяма победа.
Двубоят не се радваше на много голям зрителски интерес, а кипърският тим имаше подкрепа от около 1000 души зад гърба си.
Така, след победата си Интер продължава да бъде уверен лидер в класирането на своята група „В”.