3. Без победител между Евертън и Арсенал на "Гудисън парк" (+ВИДЕО)

Без победител между Евертън и Арсенал на "Гудисън парк" (+ВИДЕО)

Уолкът вкара от съблекалните, но Фелайни изравни за 1:1

Арсенал записа второ поредно реми във Висшата лига след 1:1 на „Гудисън парк” срещу Евертън в междинния 14-ти кръг.

Още в първата минута Тио Уолкът комбинира добре с Рамзи, шутира и след рикошет в Тони Хибърт шокира „карамелите” за 0:1. Голът падна след само 52 секунди игра и бе записан като най-бързият този сезон в елита на Острова. Този рекорд обаче падна много бързо, защото малко по-късно Робин ван Перси вкара в 32-ата секунда за Манчестър Юнайтед срещу Уест Хям.

Постепенно домакините се отърсиха от неприятното начало и заиграха по-добре, водени от белгиеца Фейлани.

Именно той изравни в 28-ата минута. Бакари Саня загуби лесно топката, а Маруан Фелайни красиво матира Счежни с параболичен удар от границата на наказателното поле – 1:1.

Дарън Гибсън извади късмет, че не бе изгонен в 36-ата минута, когато направи фаул срещу  Уилшър, но бе пожален от рефера Майк Оливър, въпреки че вече имаше жълт картон.

И двата отбора търсеха победен гол след почивката, но не стигнаха до него.

Счежни спаси удар на Пиенаар, а безспорно най-добрият за гостите – Тио Уолкът на два пъти бе близо, но нямаше късмет.

Евертън имаше претенции за дузпа, но реферът прецени, че Артета е играл чисто срещу Пиеннар и даде само корнер.

В последните минути „карамелите” бяха по-настоятелни, но полският страж на Арсенал осигури точка на своите.