3. Безмилостен Байерн вкара цели 6 гола на Шалке и е все по-близо до титлата (ВИДЕО)

Баварците този път се справиха отлично

Байерн Мюнхен постигна трета поредна победа в Бундеслигата, след като разгроми Шалке у дома с 6:0 в двубой от 32-ия кръг на елит на Германия. С тези три точки хората на Томас Тухел събраха 68 и се откъснаха на 4 пред втория Борусия Дортмунд. Шалке пък остава с 30, които му отреждат място в зоната на изпадащите. Головете за баварците вкараха Томас Мюлер, Йосуа Кимих, Серж Гнабри на два пъти и Матис Тел.

На „Алианц Арена“ домакините поведоха в резултата в 21-ата минута, когато Лерой Сане центрира от дълбочина в наказателното поле, където до топката стигна Томас Мюлер и с удар по земята я прати в мрежата.

Шест минути по-късно Джамал Мусиала падна на земята в наказателното поле. Съдията не видя добре ситуацията и затова се допита до ВАР, като след преразглеждане на ситуацията отсъди дузпа.

С нейното изпълнение се нагърби Йосуа Кимих, който с безкомпромисен удар удвои резултата в 29-ата минута.

Минута преди края на редовното време на първата част Серж Гнабри надскочи останалите в наказателното поле и стреля с глава, но Александър Шволов спаси.

Пет минути след началото на второто полувреме Жоао Кансело пусна хитър пас към Серж Гнабри, който с премерен удар направи резултата 3:0.

В 63-ата минута Мюлер стреля от добра ситуация, но топката премина на няколко сантиметра встрани от десния страничен стълб.

Три минути по-късно Гнабри слаломира между няколко защитници на „миньорите“ и се озова сам срещу вратаря, като успя да подмине Шволов и да прати топката в мрежата.

В 80-ата минута резултатът стана още по-разгромен. Джамал Мусиала си отвори място за центриране и насочи топката към влезлия от пейката Матис Тел, който с удар в долния десен ъгъл също записа името си сред голмайсторите.

До края на двубоя Леон Горецка също прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада. В 92-ата минута пък Нусаир Мазрауи бе изведен сам срещу вратаря и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Шалке, фиксирайки крайния резултат 6:0.