3. Безмилостен Интер унижи Дженоа с 5:0 насред „Луиджи Ферарис”

Безмилостен Интер унижи Дженоа с 5:0 насред „Луиджи Ферарис”

Снайдер, Балотели и компания откъснаха крилете на „грифоните” и дръпнаха с 3 точки на Сампдория

Шампионът Интер постигна изключително важна и убедителна победа с 5:0 при гостуването си на евро-боеца Дженоа в една от дерби-срещите на 8-ия кръг на италианската Серия „А”. Момчетата на Жозе Моуриньо надиграха своите домакини по всички параграфи на играта и дори можеха да се поздравят с по-изразителна победа. Макар и със схема 4-5-1 със само един нападател в лицето на Марио Балотели, Моуриньо успя да вземе преднина от 3 чисти гола на почивката и на практика реши всичко в мача. Уесли Снайдер и Майкон изиграха поредния си силен мач с черно-синята фланелка и бяха с основна заслуга за гръмката победа на „Луиджи Ферарис”.

Срещата започна много динамично и още в 5-ата минута домакините от Дженоа имаха основателни претенции за дузпа, след като Рафаеле Паладино бе съборен в наказателното поле от двама бранители на Интер, но реферът Морганти остана безмълвен. Само една минута по-късно пък гостите от Интер успяха да поведат в резултата при първата по-сериозна опасност пред Амелия. Снайдер центрира от фаул, Балотели отклони с глава към Камбиасо, който отправи удар със завъртане, топката срещна крака на Модесто и влетя в мрежата на Дженоа за 0:1, а попадението бе записано на името на аржентинеца.

Това попадение шокира домакините и в следващите няколко минути Интер сътвори две отлични възможности да отбележи втори гол и да реши всичко в своя полза, но те бяха пропилени от Деян Станкович. Все пак натискът на „нерадзурите” продължи още известно време и в 31-ата минута Марио Балотели се разписа за 0:2. Уесли Снайдер пусна отличен пас зад защитата на Дженоа, а младежкият национал на Италия с едно докосване прати топката в обратния ъгъл.

В самия край на полувремето преднината на Интер стана класическа. Във втората минута от добавеното време Марко Амелия изрита една топка напред, но вместо да я вдигне на високо или да подаде на някой свой съотборник, той я прати директно на крака на Станкович, който от воле от центъра на терена я върна в неговата врата за 0:3.

Веднага след последния съдийски сигнал за първата част на зеления терен на „Луиджи Ферарис” се скупчиха буквално всички хора от двата отбора, като причината за неразбориите беше бразилецът Майкон, който се заяде с треньорския щаб на Дженоа. В неразборията пък резервният страж на „грифоните” Алесио Скарпи, който стана от резервната скамейка на домакините, удари в лицето Лусио и получи директен червен картон, макар и да не участва в срещата.

Превъзходството на Интер продължи през втората част и още в 55-ата минута Марио Балотели можеше да вкара четвърти гол, но ударът му с глава бе спасен от стража на домакините. Само 10 минути по-късно обаче четвъртият гол за Интер стана факт, а негов автор бе появилият се като резерва Патрик Виера. Снайдер овладя една топка в половината на гостите, обърна се добре и пусна страхотен пас към французина, който излезе очи в очи с Амелия и технично го преодоля за 0:4.

След още 5 минути резултатът стана плачевен за домакините – 0:5. Мунтари, макар и паднал, чукна една топка към Майкон, който се окъсна от отбраната на Дженоа и с техничен удар с десния крак вкара топката за пети път в мрежата на Амелия. До края на срещата момчетата на Моуриньо пощадиха своя опонент и спряха да атакуват, а домакините отговориха с няколко плахи атаки, които така и не затрудниха Жулио Сезар и резултатът логично остана непроменен.

С тази победа Интер вече има 19 точки в своя актив и дръпна с три на втория Сампдория, който утре гостува на Лацио в повторение на финала за Купата на Италия от миналата година. След днешното равенство с Фиорентина, Ювентус пък вече изостава на 4 точки от шампионите. Дженоа пък е 5-и с 13 точки.

Дженоа – Интер 0:5
0:1 Камбиасо 6’
0:2 Балотели 31’
0:3 Станкович 45+2’