3. Безобразен Арсенал падна с 0:2 от Шалке на "Емирейтс" (+ВИДЕО)

Безобразен Арсенал падна с 0:2 от Шалке на "Емирейтс" (+ВИДЕО)

Хунтелаар и Афелай носят успех на "миньорите", Олимпиакос обърна Монпелие във Франция

Арсенал изигра ужасно слаб мач и загуби с 0:2 от Шалке в среща от Група “B” на Шампионската лига. Хунтелаар и Афелай бяха точни за германския тим през втората част на „Емирейтс”, а за целия мач ударите на Арсенал към противниковата врата се брояха на пръстите на едната ръка.

В другия мач от групата Олимпиакос победи Монпелие с 2:1 във Франция. Така в групата след три кръга води Шалке със 7 точки, Арсенал след първата си загуба има 6, Олимпиаско е с три, а Монпелие остава с една.

Арсенал влезе в мача с 45 поредни срещи без загуба у дома в Шампионската лига срещу съперници, които не са от Англия. Шалке пък имаше само един успех в последните си 8 двубоя със съперници от Острова – точно срещу Арсенал с 3:2 над Арсенал.

Оливие Жиру остана на пейката, а Касорла, Жервиньо и Подолск водеха атаката на „топчиите”.

Въпреки ентусиазма на „Емирейтс”, домакините се представиха много зле през първата част и имаха късмет, че не допуснаха гол преди паузата.

Жервиньо на два пъти бе в удобни позиции през първата част, но първо не подаде навреме, а после закъсня да засече центриране на Подолски.

В 14-ата минута Шалке имаше претенции за дузпа. Карл Дженкинсън остави топката за Маноне, но притичалият Ибрахим Афелай стигна първи до топката и чукна покрай вратаря и се строполи на земята. Ситуацията беше спорна, но съдията Йонас Ериксон.

В средата на частта Касорла изведе Жервиньо, но котдивоарецът се забави и Хьоведес с тяло го спря.

Гостите стигнаха до чисто голово положение в 31-ата минута. Учида проби отдясно, върна за Фарфан, който се готвеше да вкара, когато Мертезакер се намеси решително и предотврати попадението.

Арсен Венгер изглеждаше много недоволен, но бе наказан и гледаше двубоя от трибуните.

„Миньорите” изпуснаха най-добрия си шанс да поведат преди паузата в 42-ата минута. Андре Сантос, който изигра много слаба първа част, допусна Учида да мине зад гърба му и да центрира за Хунтелаар, но холандецът нетипично за себе си от чиста позиция пропусна.

Арсенал така и не намери стабилност в отбрана. Фарфан се подигра с Андре Сантос на крилото и качи на главата на централния бранител Хьоведес, който не можеше да повярва, че е пропуснал.

След час игра „кралскосините” натискаха, а лондончани нямаха идея как да спечелят този двубой.

Хунтелаар се размина с пас на Фарфан, но голът в мрежата на домакините се печеше.

20 минути преди края Жервиньо се пребори с резервата Джърмейн Джоунс, но реши да падне за дузпа и получи жълт картон за симулация.
Веднага след това Фарфан за пореден път се оказа зад защитата на домакините, но центрирането му за Хунтелаар попадна в обсега на внимателния Маноне, който лови.

Заслуженият голът за Шалке падна в 76-ата минута. Вермаелен и Мертезакер тръгнаха напред да правят изкуствена засада, но Андре Сантос я покри, Афелай пусна за Хунтелаар и холандецът този път наказа Арсенал за 0:1.

Набързо в игра се появиха Жиру, Аршваин и Нарби, а домакините се опитваха да спасят дългата си серия без загуба у дома.
Нарби веднага след влизането си намери Мертезакер, но германецът прати в аут от изгодна позиция.

Феновете на Арсенал се насочиха към изходите на „Емирейтс” в 86-ата минута. Перуанецът Фарфан за кой ли път надигра Андре Сантос по фланга и пусна перфектно за Афелай, който на празна врата направи 0:2.

Две минути преди края Арсенал имаше 4 удара към вратата на гостите за целия мач и нито един от тях в очертанията, което говореше красноречиво за безумно слабия мач на „артилеристите”.

Единственият точен удар на лондончани във вратата бе на резервата Нарби в третата минута на продължението...

Арсенал - Шалке 0:2
0:1 Хунтелаар '76
0:2 Афелай '86

Олимпиакос измъкна много ценна победа с 2:1 като гост на дебютанта в турнира Монпелие.

И трите гола паднаха след почивката. Чарбоние изведе Монпелие напред, но Торосидис и Митроглу преобърнаха мача за гръцкия триумф.

През цялата първа част французите натискаха, а гърците се бранеха, а до чисти ситуации така и не се стига пред нито една от двете врати.
Наказаният треньор на Монпелие Рене Жирар изгледа перфектното начало за своите след паузата.

Джон Утака се пребори за топката и пусна за Гаетан Шарбоние, който с нисък шут в центъра откри резултата в 49-ата минута.

В 55-ата минута Фустер направи непростим пропуск за гостите и прати отличен пас в аут.

Гърците се бореха здраво и изравниха след статично положение. Холебас центрира от пряк свободен удар, а притичалият Торосидис плъзна в мрежата за 1:1 в 73-ата минута.

И двата отбора сякаш повече се страхуваха да не загубят и се дръпнаха назад в края.

Драмата дойде в последната 90-та минута. Резервата за гостите Джамел Абдун надбяга Бедимо и пусна остро ниско центриране, което Константинос Митроглу с точен удар превърна в безценен победен гол – 1:2.

Монпелие - Олимпиакос 1:2
1:0 Шарбоние '49
1:1 Торосидис '73
1:2 Митроглу '90+1