3. Безпогрешен Реал е господарят на Мадрид! (ВИДЕО)

Безпогрешен Реал е господарят на Мадрид! (ВИДЕО)

„Белия балет“ с 9 от 9 през сезона след 2:1 над Атлетико

Реал (Мадрид) продължи перфектната си победна серия от началото на сезона с успех 2:1 като гост на градския си съперник Атлетико.

„Белия балет“ спечели голямото дерби на 6-ия кръг в „Ла Лига“ с попадения преди почивката. Те бяха дело на Родриго (18) и Федерико Валверде (36), които се разписаха в отсъствието на контузения голмайстор Карим Бензема. Домакините все пак върнаха един гол 7 минути преди края на редовните 90, когато с доза късмет се разписа Марио Ермосо, който пък бе изгонен в края на срещата.

След нея момчетата на Карло Анчелоти записаха 9-и пореден триумф във всички турнири през кампанията и остават безгрешни, оглавявайки класирането в Примера с пълен актив от 18 точки.

Атлетико остана с 10 в своя актив на 7-ата позиция във временното класиране.

Тимът на Диего Симеоне имаше първите шансове за гол в срещата, която стартира много емоционално и със сериозни сблъсъци между футболистите на терена. След като страстите бяха охладени „дюшекчиите“ пропуснаха първо чрез Фелипе, после чрез Яник Караско, а след това и чрез Жофри Кондогбия в 16-ата минута.

В 18-ата обаче Реал откри резултата с първата си по-опасна атака. Рекордната лятна покупка Орелиан Чуамени изведе хитро зад защитата Родриго, който от движение матира Ян Облак за 1:0.

Колегата на последния пък Тибо Куртоа показа страхотната си класа в 25-ата минута, за да спаси майсторски изстрел на Антоан Гризман.

Не след дълго Реал нанесе своя втори и решителен удар. В 36-ата минута Винисиус направи двойно подаване с Лука Модрич и нацели страничната греда, но при добавката Валверде с мощен шут удвои аванса на гостите – 2:0.

Малко преди почивката Куртоа се намеси решително за втори път, за да отрази удар на Караско и да запази преднината на европейските клубни шампиони.

През второто полувреме Реал заигра по-предпазливо, а Атлетико трудно стигаше до голови положения.

След час игра наставникът на домакините Диего Симеоне направи двойна смяна, но и това не доведе до особена промяна. В 64-ата минута Караско стреля неточно, а в 83-ата Атлетико стигна до почетния си гол. Той бе доста комичен и падна с голяма доза късмет, тъй като след един корнер Едер Милитао изби топката пред ръцете на Куртоа, за да я прати в рамото на Ермосо и тя да спре в мрежата – 1:2.

Така бе оформен крайния резултат, но дербито нямаше как да завърши без станалите обичайни напоследък ексцесии между играчи на Реал и Атлетико. В 88-ата минута, след нарушение на Дани Карвахал се стигна до сблъсъци, при които Ермосо получи жълт картон, а в добавеното време той удари без топка Дани Себайос и бе изгонен.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - РЕАЛ (МАДРИД) 1:2
0:1 Родриго (17)
0:2 Валверде (36)
1:2 Ермосо (83)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Атлетико: Ян Облак, Фелипе, Аксел Витсел, Рейнилдо, Маркос Йоренте, Родриго де Пол, Жофри Кондогбия, Коке, Яник Караско, Антоан Гризман, Жоао Феликс;

Треньор: Диего Симеоне;

Реал: Тибо Куртоа, Дани Карвахал, Едер Милитао, Давид Алаба, Ферлан Менди, Лука Модрич, Орелиен Чуамени, Тони Кроос, Федерико Валверде, Родриго, Винисиус:

Треньор: Карло Анчелоти.