3. Безпощадна Барса на „Естадио де Вайекас” (ВИДЕО)

Безпощадна Барса на „Естадио де Вайекас” (ВИДЕО)

Без да се напрягат каталунците нанизаха пет попадения във вратата на Райо Валекано

Отборът на Барселона не показа никаква милост към тима на Райо Валекано, побеждавайки като гост с категоричното 5:0 в мач от 9-ия кръг на Примера.

„Блаугранас” държаха инициативата през целия двубой и не оставиха шансове на своя съперник.

Головата сметка на гостите откри Давид Вия в 20-ата минута след блестяща асистенция на Фабрегас. Нападателят на Барселона ознаменува завръщането си на терена с гол, след като бе останал очи в очи със стража на Райо.

Лионел Меси удвои преднината на своя тим с дежурното си попадение в 48-ата минута. Този гол обаче бе по-специален за трикратния носител на Златната топка, тъй като е номер 300 в кариерата му. Аржентинецът бе намерен от Монтоя на границата на наказателното поле и със силен удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата.

Резултатът доби класическо измерение в 79-ата минута, когато Шави се възполза от подаване на Жорди Алба и за трети път направи безпомощен Рубен.

Само минута по-късно поредна образцова атака на Барселона завърши с центриране отдясно на Педро, а Фабрегас умело засече от воле от непосредствена близост за 4:0.

Крайният резултат оформи Меси с второто си попадение в мача, след като нахлу на скорост в наказателното поле, преодоля стража на домакините и с лекота пусна топката в опразнената врата.

По този начин каталунците остават начело в класирането с актив от 25 точки, на 3 зад преследвача Атлетико Мадрид, който утре приема последния Осасуна. Тимът на Райо Валекано пък заема 13-а позиция с 10 пункта.