3. Безпощадната атака на Реал Мадрид разнищи Барса с 3:1 в Ел Класико (ВИДЕО+СНИМКИ)

Луис Суарес дебютира с асистенция и загуба в голямото дерби, Реал нанесе първа загуба на Барса и вкара първи голове на Клаудио Браво

Реал Мадрид нанесе първа загуба на Барселона този сезон в Примера и направи впечатляващ обрат за 3:1 в дългоочакваното Ел Класико на „Сантяго Бернабеу” в 9-ия кръг. Луис Суарес, чието наказание изтече, дебютира за Барса като титуляр и още в 4-ата минута даде асистенция за ранен гол на Неймар, но Кристиано Роналдо изравни в средата на първата част от дузпа за игра с ръка на Пике. През втората част европейският шампион имаше тотален превес и спечели мача след попадения на Пепе с глава след корнер и на Бензема след контраатака по учебник.

Така Реал Мадрид не само нанесе първо поражение на „блаугранас”, но и развали перфектния старт на защитата на съперника, който не бе допускал гол в 8-те шампионатни мача от началото на сезона като заби цели три пъти в мрежата на Клаудио Браво. "Кралете" пък не допуснаха Лионел Меси да изравни или подобри рекорда на Телмо Зара за най-голове в испанския елит точно в техния дом.

Реал Мадрид има вече 21 точки и е само на една зад лидера Барселона. Севиля може да изравни по точки водача, ако успее в неделя да победи Виляреал като домакин.

Ел Класико тази вечер изглеждаше сякаш от друга галактика и беше първият футболен мач в историята, в който стартовите състави на двата отбора струваха общо над 1 млрд. евро. Единствената звездна липса беше контузеният Гарет Бейл, но за сметка на това уругваецът Луис Суарес получи шанс от Луис Енрике да дебютира като титуляр в мегасблъсъка.

Суарес бе посрещнат с освирквания от публиката в Мадрид, но започна мача по отличен начин. Бившият голмайстор на Ливърпул получи пас отдясно и намери Неймар вляво, бразилецът направи няколко финта и оплете в долния десен ъгъл за 1:0 и Суарес записа асистенция.

Бензема не успя да насочи добре фронтално срещу вратата две минути по-късно. Реал пое контрола над средата на терена и Меси си заработи жълт картон още в 10-ата минута, а Бензема нацели греда с глава, а при добавката му Браво успя да спаси.

Точно в средата на полувремето Суарес пак получи отляво и сервира за Меси, който направи огромен пропуск и Касияс спаси удара му от границата на вратарското поле. При последвалия корнер Марсело събори на земята Неймар, но съдията не видя ситуацията и не последва дузпа После пък Пике сграбчи фланелката на Бензема в наказателното поле на Барса, но реферът отново замълча.

Бялата точка обаче беше посочена в 34-ата минута, когато Пике много нескопосано спря ниско центриране на Марсело отляво с ръка и реферът Хесус Хил просто беше задължен да свири дузпа. Кристиано Роналдо уверено стреля в долния десен ъгъл и вкара първи гол на Браво този сезон в Ла Лига – 1:1.

Хамес Родригес направи отлично двойно с Марсело, който му върна в наказателното поле, но колумбиецът не успя да нанесе добър удар.

През втората част Реал играеше с много повече стръв, а компактността в играта на Барса изчезна и се отвориха много пространства в защитата на гостите.

Пике успя да блокира Роналдо при ситуация двама на двама и изби удара на португалеца. Защитата на каталуцните обаче забрави напълно за Пепе при центриране на Кроос от корнер и гологлавият бранител хубаво изпрати с глава в долния ляв ъгъл за 2:1 и публиката в Мадрид празнуваше.

Попадението още повече разстрои Барса и в 61-ата минута Иско използва неразбирателство между Иниеста и Масчерано, за да открадне топката, последва контра по учебник с пас към Роналдо, който разтегли вдясно за Хамес, колумбиецът пусна в коридор за Бензема, а централният нападател матира Браво в обратния ъгъл – 3:1.

До края Барселона нямаше сили да отговори, а Реал се забавляваше. Луис Енрике опита да промени нещо като замени неубеидтелния Суарес, който сякаш не се вписа добре в дебюта си, въпреки че направи асистенция. Заменен бе и Иниеста, който се контузи, а на техните места се появиха Педро и Серхи Роберто.

В добавеното време Кристиано Роналдо получи жълт картон след свада с Дани Алвеш, но Реал Мадрид спечели напълно заслужено.