3. Билбао нанесе първа загуба на Партизан, Троховски донесе дебютна европейска победа на Аугсбург (ВИДЕО)

Валери Божинов изигра слаби 64 минути, Бандата остана резерва

Атлетик (Билбао) свали Партизан (Белград) от първото място в група “L” на Лига Европа след напълно заслужена победа в Сърбия с 2:0. Валери Божинов записа 64 минути, докато Иван Бандаловски остана резерва в тима на Любинко Друлович.

Загубата е първа за „гробарите”, които преди мача имаха две победи – над АЗ Алкмаар и Аугсбург.

Атлетик поведе в 32-ата минута. Раул Гарсия се възползва от подхлъзване на защитник на Партизан, за да засече с глава центриране отдясно на Де Маркос и да открие резултата.

Адуриц можеше да удвои за гостите малко по-късно, но Живко Живкович спаси. Не беше изтекла и 40-ата минута, когато Иняки Уилямс беше изведен сам срещу вратаря и прати по диагонала на сантиметри от гредата, като Живкович скъси ъгъла.

В 39-ата минута Валери Божинов влезе в гръб без топка на съперник в опита си да достигне подаване в наказателното поле и се размина само с устна забележка от съдията.

Преди да изтече час игра Живкович се намеси виртуозно при параболичен удар на Бенат Ечебария пред наказателното поле.

В 64-ата минута Валери Божинов, който изигра слаб мач, беше заменен от Петар Гърбич.

Нов рикошет попречи на младежкия национал на Испания Иняки Уилямс да отбележи при второто си положение пред вратата на Партизан.

В 85-ата минута Билбао сложи точка на спора с втори гол. Ечебария беше точен от пряк-свободен удар.

По този начин баските събраха 6 точки, изравнявайки се с Партизан на върха в група “L” при преполовяването на груповата фаза.

В другия мач германският Аугсбург се наложи с 1:0 над АЗ Алкмаар като гост за първите си точки в турнира.

В първия си мач като титуляр Пьотр Троховски вкара за първи път за новия си отбор. Освен това отбеляза за първи път от 2065 дни насам в евротурнирите и то отново в Ниската земя. Неговото попадение падна две минути преди почивката.

Аугсбург се изравни по точки с АЗ – по 3, но остана последен в групата.