3. Бирмингам наказа Челси на "Сейнт Андрюс" - 1:0, втора поредна загуба за "сините" (видео)

Стоук Сити размаза Уест Бромич като гост

Отборът на Челси регистрира второ поредно поражение, след като си тръгна без точка от "Сейнт Андрюс" в двубоя срещу Бирмингам от 14-ия кръг на Висшата лига. Тимът на Алекс МакЛийш победи с минималното 1:0 и нанесе на шампиона на Англия 4 загуба през сезона. Лондончани бяха по-добрия тим през целия мач, но не намериха начин да пратят кълбото зад Бен Фостър и така си тръгнаха като победени.

Мачът започна по-добре за Челси, а в 6-ата минута бе отправен и първият точен удар към вратата на Бирмингам, който бе дело на Рамирес. Няколко минути след това Дрогба, Калу и Иванович стреляха към Фостър, но изстрелите им не попаднаха в мрежата на вратаря на домакините.

Противно на всички очаквания в 17-ата минута Бирмингам успя да поведе в резултата. Точен за тима от „Сейнт Андрюс” бе Лий Бойер, който бе намерен хубаво от Камерън Джером и с чудесен удар с левия крак прати кълбото в мрежата на Петър Чех.

До почивката Дрогба, Анелка и Коул отправиха изстрели към вратара на Бен Фостър, но не попаднаха зад вратаря на Бирмингам. Отборът на Челси бе по-активния тим до края на първата част, но тима на Карло Анчелоти не успя да отбележи попадение и след 45 минути игра на „Сейнт Андрюс” резултатът бе 1:0.

След началото на втората част Челси можеше много бързо да изравни, но ударът на Анелка премина покрай десния страничен стълб на вратата на Бен Фостър. Гостите продължаваха да са по-активни на терена, но попадение за Челси така и не падаше.

В 68-ата минута появилият се през втората част Босингва стреля, но ударът му премина встрани от вратата. Две минути по-късно удар на Дрогба бе спасен от Бен Фостър.

В 76-ата минута след центриране на Малуда Иванович стреля с глава, но ударът отново бе спасен от вратаря на Бирмингам.

Десет минути преди края на срещата Челси продължаваше да контролира събитията на терена, но гол във вратата на Фостър така и не падаше. Отборът на Бирмингам пък не бе отправил удар към Чех през втората част.

В 82-ата минута Алекс отправи опасен изстрел, но той премина малко над вратата на домакините. Малко след това Калу стреля с глава, но ударът му премина на по-малко от метър от левия стълб на Фостър.

Минута преди края Бирмингам отправи първия си изстрел към Петър Чех за втората част, но той премина вдясно от вратата на Челси. Ударът бе дело на Себастиан Ларсон и бе от около 40 метра, но играчът на домакините нямаше късмет и не успя да удвои преднината на тима си.

До края на мача гостите така и не достигнаха до попадение и регистрираха втора поредна загуба, след като в миналия кръг бяха победени от Съндърланд на „Стамфорд Бридж”.

Поражението остави Челси на върха с 28 точки, но със същия актив вече е и тимът на Манчестър Юнайтед. Лондончани обаче остават първи заради по-добрата голова разлика. Бирмингам пък излезе на 12-ата позиция и е с 16 точки.

Бирмингам 1:0 Челси
17’ 1:0 Бойер

Жълти картони: Риджуел, Фейхи (Бирмингам)

Червени картони: няма

Стадион:  „Сейнт Андрюс”

Стартови състави:

Бирмингам: Фостър, Кар, Джонсън, Дан, Риджуел, Ларсон, Фъргюсън, Бойер, Фейхи, Джером, Жигич (Хлеб 72’)

Челси: Чех, Ферейра (Босингва 65’), Алекс, Иванович, Коул, Рамирес (Стъридж 72’), Оби Микел, Малуда, Анелка, Дрогба, Калу

В друг двубой от кръга Стоук Сити разгроми като гост с класическото 3:0 Уест Бромич Албиън и по този начин се изкачи в горната половина на таблицата. Две от попаденията паднаха от дузпи, а точни за „грънчарите” от бялата точка бяха съответно Етърингтън и Уолтърс. В даденото от съдията продължение отново Уолтърс бе точен за тима на Тони Пулис и направи резултата класически. Успехът осигури на Стоук 8-ото място, където те са с 19 точки. Уест Бромич пък е 14-ти с 16.