3. Бирмингам не се даде на Сити на „Сейнт Андрюс” – 2:2 (видео)

Бирмингам не се даде на Сити на „Сейнт Андрюс” – 2:2 (видео)

Отборът на Манчестър Сити допусна нова грешна стъпка в борбата си за участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като завърши наравно 2:2 с тима на Бирмингам

Отборът на Манчестър Сити допусна нова грешна стъпка в борбата си за участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като завърши наравно 2:2 с тима на Бирмингам. Срещата се игра на стадион „Сейнт Андрюс” и бе от програмата на 25-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят започна с летящ старт за „гражданите”, които излязоха напред в резултата още в 4-та минута. Тогава Силва премина през няколко играч на домакините и намери Тевес в наказателното поле, а аржентинецът с хладнокръвен удар прати кълбото в мрежата на Фостър за 1:0.

Веднага след гола последваха опасни удари на Тевес, Джером и Бентли, но изстрелът на аржентинеца бе спасен от Фостър, а тези на играчите на Бирмингам неточни. Домакините обаче опитваха да пресират своя съперник и успяха да го притиснат в половината му.

Така дойде 24-ата минута, когато Дейвид Бентли получи на десния фланг и центрира ниско за Жигич, който бе застанал на близката греда и с премерен изстрел възстанови статуквото – 1:1.

До края на полувремето домакините продължиха да натискат своя съперник, докато Сити изчакваше възможностите си на контраатака. В 41-ата минута обаче, Александър Коларов изпълни един от марковите си пряк свободни удари и препарира за втори път Фостър – 2:1.

Втората част стартира с очакван натиск на Бирмингам, но пропуски в началото направиха Джером, Бентли и Гарднър. Гостите от Манчестър пък изглеждаха стъписани от темпото, което налагаха домакините в началото на второто полувреме и опитваха да успокоят нещата с твърди влизания в средата на терена. Вследствие на единоборствата се наложи медицинският екип да влиза няколко пъти, но чистите голови ситуации пред двете врати липсваха.

Последваха пропуски на Тевес, Силва и Коларов за гостите, както и такива на Джером, Бойер и Бентли за Бирмингам, но попадение не падаше. Така се стигна до 77-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Виейра срещу Филипс. Зад топката застана Крейг Гарднър, който с плътен удар не остави шансове на Харт.

До края на двубоя изненадващо Бирмингам бе по-активният отбор, но до нов гол не се стигна и така двата тима завършиха наравно 2:2.

След хикса домакините се намират на 17-о място във временното класиране с актив от 24 точки, колкото има и тимът на Уест Хем, който е 18-и. Гостите от Манчестър пък са 3-и с 46 пункта, на 5 пред 5-ия Тотнъм.
Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1