3. Блекбърн тотално уби Ливърпул (видео)

Блекбърн тотално уби Ливърпул (видео)

Момчетата на Стив Кийн се подиграха на някогашния гранд

Отборът на Блекбърн Роувърс стигна до изненадваща домакинска победа с 3:1 над Ливърпул в двубой от 22-ия кръг на Висшата лига, който се игра на стадиона на "розите" - "Иууд Парк".

Домакините демонстрираха по-добър футбол от своя опонент и заслужено стигнаха до крайния успех в срещата, който е много важен за самочувствието на момчетата на Стив Кийн.

Резултатът в мача откри Мартин Олсон в 32-ата минута. Той бе изведен по крилото от Маме Бирам Диуф, а след това навлезе в наказателното поле и с техничен удар от малък ъгъл прониза Рейна.

В 38-ата минута Бенжани Мварувари удвои преднината на своите. Зимбабвиецът бе намерен на добра позиция от Педерсен, след което с удар със завъртане откри головата си сметка в мача.

Второто полувреме бе по-добро за гостите от Ливърпул, но това не попречи на Бенжани да вкара втория си гол в срещата.

Зимбабвиецът бе намерен в малкото наказателно поле от Дейвид Хойлет в 57-ата минута и направи преднината на своя тим класическа.

Все пак обаче Ливърпул показа характер и успя да стигне до почетно попадение, дело на Стивън Джерард в 81-ата минута. Капитанът на Пул се възползва от една отбита от бранител на домакините топка, след удар на Фернандо Торес, и с яка тупалка от близо прониза Бън.

В 86-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, заради фаул на Мичел Салгадо срещу Джерард. Капитанът застана зад топката, но изпълнението му бе разочароващо и я пропусна.

След мача Блекбърн е 9-и в класирането с 28 точки, докато Пул е 11-и с три точки по-малко.

БЛЕКБЪРН - ЛИВЪРПУЛ 3:1