3. Блестящ Бербатов наниза два гола в първия си мач на "Крейвън Котидж" (видео+снимки)

Българинът вдъхнови лондончани за първи успех след три загуби, дошъл с 3:0 над У.Б.А. в Лондон

Българският нападател Димитър Бербатов записа изключителен домакински дебют за Фулъм.

Митко започна за първи път сред титулярите на лондончани след трансфера си от Манчестър Юнайтед това лято в срещата от четвъртия кръг на английската Висша лига срещу Уест Бромич Албиън и вкара два гола за класическия успех с 3:0 над „дроздовете”.

Българинът блесна в 32-ата минута, когато Качиниклич го намери непокрит в наказателното поле на "дроздовете", а той спря топката с елегантно докосване и с второто я прати неспасяемо в горния ъгъл на гостите за 1:0.

До края на полувремето Фулъм продължи да диктува темпото, а това изнерви гостите и в 38-ата минута голмайсторът им за миналия сезон Питър Одемвинге си изпусна нервите, ритайки съперник без топка, заради което напълно справедливо бе изгонен.

Така се стигна до последните секунди на първата част, в които лондончани получиха правото да изпълнят дузпа. Тя бе поверена на Митко Бербатов и той не сгреши от бялата точка, реализирайки хладнокръвно за 2:0 с второто си попадение в срещата.

След паузата темпото на игра спадна, но българинът продължи да бъде най-идейният футболист на домакините. Той обаче не успя да запише хеттрик, тъй като крайното 3:0 бе оформено от Стийв Сидуел минута преди края на редовните 90.

Така Фулъм спря серия от три поредни поражения и вече има 6 точки в актива си, а УБА остана със седем, понасяйки първата си загуба през сезона.

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1