3. Блестящ Челси нанесе първата загуба на Рой Ходжсън начело на Уест Бромич Албиън (видео)

"Сините" от Лондон надвиха с 3:1 "дроздовете" на "Дъ Хоутърнс"

Настоящият шампион на Англия Челси постигна ценна победа в борбата си за титлата, налагайки се с 3:1 в гостуването си на Уест Бромич Албиън. Мачът се проведе на „Дъ Хоутърнс”, а зрителите на двубоя видяха безброй интересни моменти, като Челси бе по-добрият тим и показа добра игра, която му донесе успеха. Поражението на „дроздовете” бе първо под ръководството на Рой Ходжсън.

Двубоят бе интригуващ от самото си начало. Още преди да са изтекли първите пет минути, Челси вече бе създал една опасна ситуация. Флоран Малуда пропусна да отбележи във втората минута, като ударът на французина премина покрай десния стълб на Скот Карсън.

Домакините успяха да отбележат първи. Това се случи в 17-ата минута, когато Питър Одемвинге с прецизен удар прати кълбото в мрежата на Петър Чех.

„Сините” от Лондон обаче се върнаха в мача много бързо. В 22-ата минута Дидие Дрогба възстанови равенството, след като досадна грешка направи стража на „дроздовете” Скот Карсън. Вратарят не успя да улови кълбото, а то бе изчистено право в краката на нападателя от Кот Д’Ивоар, който го прати във вратата на противника със силен удар.

Четири минути по-късно обратът бе факт. Скот Карсън отново се намеси неуверено, като не успя да улови топката след далечен изстрел, а тя попадна в Соломон Калу, който с много прецизен удар прати кълбото покрай стража на домакините.

До почивката играчите на Рой Ходжсън допуснаха и трето попадение. То дойде в последната 45-а минута на първата част, когато Франк Лампард с хубав изстрел забоде топката в долния десен ъгъл на Карсън. Така първото полувреме завърши при резултат 1:3.

Втората част бе интересна, но попадения на „Дъ Хоутърнс” така и не паднаха. И двата отбора пропиляха безброй ситуации, но зрителите на двубоя не видяха голове през вторите 45 минути.

Най-чистото положение за Челси бе пропиляно от Соломон Калу, който стреля в 61-ата минута, като ударът на нападателя бе блокиран, след което срещна напречната греда на вратата на Карсън.

Уест Бромич също имаше своите шансове. В края на двубоя изстрел на Крис Брънт от пряк свободен удар прелетя много близко покрай дясната греда на Петър Чех, а в 88-ата минута единствено великолепната намеса на чешкия страж попречи на Брънт да намали след удар с глава от границата на вратарското поле.

Така Челси взе ценни три точки вече има 61, заемайки третата позиция и запазвайки живи шансовете си за защита на титлата. „Сините” се намират на осем точки зад лидера Манчестър Юнайтед, като имат и директен сблъсък с „червените дяволи”. Уест Бромич регистрира първо поражение под ръководството на Рой Ходжсън и е с актив от 39 точки, намирайки се на 11-ото място.