3. Блестящ Де Хеа и дебютен гол на Фалкао пратиха Юнайтед в топ 4 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Блестящ Де Хеа и дебютен гол на Фалкао пратиха Юнайтед в топ 4 (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи” с труден успех над Евертън, испанският им вратар спаси дузпа

Манчестър Юнайтед постигна втора поред домакинска победа с резултат 2:1. След успеха над Уест Хем миналата събота, сега „червените дяволи” се наложиха и над Евертън в мач от седмия кръг на английската Висша лига.

Наставникът на домакините Луис ван Гаал не можеше да разчита на деветима контузени футболисти и затова сред титулярите отново бе младокът Патрик Макнеър. В отсъствието на наказания Уейн Рууни пък капитанската лента бе на ръката а Робин ван Перси, а в герой за „червените дяволи” се превърна Давид де Хеа, който спаси дузпа и няколко страхотни удара на гостите.

В течение на двубоя пък по един млад бранител на двата отбора получи травма и бе заменен принудително, тъй като първо Люк Шоу напусна терена накуцвайки, а после Джон Стоунс бе изнесен на носилка.

Иначе домакините започнаха силно срещата и още в четвъртата минута Люк Шоу центрира към непокрития в наказателното поле Радамел Фалкао, ала ударът на нападеля с плонж не затрудни особено Тим Хауърд.

Само пет минути по-късно Анхел ди Мария повтори демонстрираното от Шоу и подаде към Ван Перси, но волето на холандеца не се получи.

След това Евертън изравни играта и битката бе предимно в центъра на терена. В 27-ата минута обаче рекордната покупка на „червените дяволи” Анхел ди Мария откри резултата, след като се възползва от хитър пас на Хуан Мата и реализира с десния крак в далечния ъгъл – 1:0.
Малко по-късно отново Ди Мария опита късмета си, този път от пряк-свободен удар, а след рикошет в стената топката влизаше в горния ъгъл на вратата, но Хауърд се намеси решително.

Във втората минута от добавеното време на първото полувреме гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Люк Шоу влезе необмислено в гръб на Тони Хибърт и опитният футболист падна в пеналта. Реферът посочи бялата точка, зад която застана Лейтън Бейнс, но Де Хеа показа здрави нерви и направи отлично спасяване с една ръка.

Така домакините се оттеглиха на почивка с гол аванс, но малко след подновяването на играта го загубиха. В 55-ата минута, след заучено изпълнение на свободен удар, Лейтън Бейнс центрира отлично в пеналта и Стивън Нейсмит с плонж матира Де Хеа – 1:1.

След това домакините овладяха инициативата и възстановиха преднината си след броени минути, тъй като в 62-ата Радамел Фалкао реализира дебютния си гол за Манчестър Юнайтед.

Той стори това, след като Ди Мария опита удар, който обаче бе доста несполучлив и се превърна в извеждащ пас за колумбиеца, а той не сгреши и отблизо се разписа, след като малко по-рано бе изчистил топката от собствената си голлиния след един корнер.

В заключителните минути Евертън направи финален щурм и със сигурност щеше да вземе поне точка, ако на вратата на домакините не бе Давид де Хеа. 23-годишният испански страж първо спаси диагонален удар на Леон Осман в 91-ата минута, а в 93-ата реагира феноменално след изстрел на Брайън Овиедо и рикошет, за да запази трите точки на своите.

С тях Манчестър Юнайтед, поне временно, влезе в топ четири, тъй като вече има 11 в своя актив, с пет повече от Евертън.

Гатузо №1 в Хърватия за месеца

Отборът на Гатузо Хайдук Сплит постигна убедителна победа срещу Шибеник с 4:0

Играч на Порто със страхотен жест към момче, което връща топките

Нико Гонсалес, който беше избран за играч на мача с Брага, връчи статуетката си на дете

Хвалят наш национал в Турция

Българското крило Здравко Димитров е едно от трите нови попълнения, които се включват най-добре, пише вестник yeniasir.com.tr

Луис Енрике доволен от старта на сезона след равенството на ПСЖ с Ница

Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике е отпимист за тима си

Треньорът на Жирона хвали вратаря и критикува отбора

Благодаря на Господ и на Гасанига, каза Мичел

Българският национал Росен Божилов дебютира в Белгия

19-годишният Божинов влезе в добавеното време при успеха с 3:0 срещу гостуващия Серкъл Брюж

Мениджърът на Тотнъм след 2:3 от Брайтън: Ужасна загуба

Мениджърът на Тотнъм Анге Постекоглу обяви, че представянето на отбора му във второто полувреме при загубата от Брайтън с 2:3 е било "неприемливо"

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)