3. Блестящ Джо Харт и дузпа спасиха Сити при 1:1 срещу Борусия (Д) (+ВИДЕО)

Блестящ Джо Харт и дузпа спасиха Сити при 1:1 срещу Борусия (Д) (+ВИДЕО)

Марио Балотели вкара дузпа в последната минута, вратарят Джо Харт сам удържа шампиона на Германия

Прекрасните изяви на Джо Харт и дузпа в последната минута от редовното време спасиха Манчестър Сити от домакинско поражение срещу шампиона на Германия Борусия (Дортмунд) в Група „D” на Шампионската лига. Марко Ройс изведе Борусия напред в 61-ата минута след голяма грешка на Джак Родуел, но от дузпа Марио балотели изравни в самия край за 1:1.

В другата среща от „Групата на смъртта” Реал Мадрид разнищи Аякс с 4:1 в Амстердам. „Белия балет” води с 6 точки след два мача, Борусия (Д) има 4, Манчестър Сити е с една, а Аякс няма точки.

Роберто Манчини направи две промени от състава, който победи Фулъм във Висшата лига през уикенда. Авторът на победния гол в Лондон Един Джеко получи шанс като титуляр заедно със Самир Насри, а извън състава останаха Карлос Тевес и Гарет Бари.

Юрген Клоп върна Робърт Левандовски на върха на атаката, след като полякът получи почивка при разгромната победа с 5:0 над Борусия М’Гладбах. В халфовата линия Свен Бендер зае мястото на капитана Себастиан Кел.

Немският шампион имаше по-чистите положения през първата част, но гредата попречи на гостите да водят до почивката. За Сити Давид Силва се отчете с непростим пропуск от непосредствена близост в самия край на първата част.

Още в първата минута Насри стреля, но Роман Вайденфелер спаси. Веднага след това Серхио Агуеро потърси дузпа, но претенциите му бяха подминати. Борусия загатна за потенциала си след тройна полска комбинация – Блажчиковски – Пишчек – Левандовски, но последният стреля с глава над целта.

След 8 минути Давид Силва страхотно изведе Агуеро, но Вайденфелер умно излезе напред, скъси ъгъла за изстрел и спаси.

Гостите проведоха атака по учебник в 12-ата минута, но гредата не им донесе късмет. Левандовски подаде за Гьотце, който използва залъгващо движение на Ройс и стреля ниско, но Джо Харт успя с мъка да избие в гредата и топката излезе в корнер.

Сър Алекс Фъргюсън внимателно следеше действията от трибуните на „Етихад”.

В 28-ата минута головото положение за Сити се повтори като под индиго. Давид Силва пусна между Суботич и Хумелс за Агуеро, но Вайденфелер пак усети накъде отиват нещата, излезе, скъси ъгъла и отново се намеси добре.

В края на полувремето Борусия нацели още една греда. Гьотце и Левандовски направиха чудесно двойно, Джо Харт спаси опита за техничен удар на Гьотце, Ройс овладя и пак пусна за Гьотце, а този път германецът стреля мощно, но Джо Харт успя да избие в напречната греда и спаси „гражданите”.

В секундите преди края на частта Сити изпусна най-чистото си положение. Сабалета центрира отдясно, но Давид Силва на няколко метра от голлинията с воле успя някак да прати над гредата.

През втората част Манчини не издържа и първи направи промяна. Той замени Самир Насри, за да пусне Александър Коларов. Само три минути след смяната обаче „небесносините” се пропукаха фатално в отбрана.

Джак Родуел сгреши ужасно един пас пред наказателното поле, Марко Ройс пресече, напредна към Джо Харт и въпреки намесата на английския национален вратар топката влезе в левия ъъгл за 0:1 в 61-ата минута.

Играта на Сити не спореше, а Джо Харт сам трябваше да удържа напористите опити на Борусия да удвои преднината си. Пас на Хумелс от дълбочина бе овладян от Гьотце въпреки претенциите за засада, ударът бе блокиран, но Гюндоган пробва пак, а Джо Харт за пореден път предотврати чист гол.

Роберто Манчини осъзна, че само с трима в защита след влизането на Коларов няма да се справи и върна обратно схемата със защитна четворка.

Това донякъде стабилизира Сити и Коларов изведе Агуеро сам срещу вратата, но аржентинецът реши да подава за Джеко и Хумелс изби. Гостите трябваше да вкарат нов гол в 76-ата минута, но Левандовски с външен фалц завърши ужасно атака на Гюндоган, който отне от Коло Туре и поднесе на тепсия за поляка на 7-8 метра от вратата.

Марио Балотели се появи в игра 10 минути преди края на мястото на Гаел Клиши и в крайна сметка именно италианският нападател донесе точка на Манчестър Сити.

Натискът на английския шампион в края пренесе играта пред вратата на Борусия. В последната минута на редовното време Серхио Агуеро се обърна на 180 градуса и стреля от воле към вратата, топката срещна ръката на Невен Суботич и съдията Краловец посочи бялата точка.

Марио Балотели показа железни нерви и прати Вайденфелер в обратния ъгъл от 11 метра за 1:1.

Робърт Левандовски беше близо до победен гол след подновяването на играта, ала ниският му удар от 20 метра беше избит от въздесъщия Джо Харт изби.

Манчестър Сити - Борусия Дортмунд 1:1