3. Блестящ Игуаин донесе успеха на 10 от Реал срещу Хетафе

Блестящ Игуаин донесе успеха на 10 от Реал срещу Хетафе

Реал (Мадрид) успя да победи Хетафе с 2:0 в среща от 9-ия кръг на испанската лига BBVA на „Сантяго Бернабеу”.

Въпреки че останаха с 10 души на терена още в 27-ата минута „Кралският клуб” стигна до успеха след две попадения на аржентинския си голмайстор Гонсало Игуаин.

В началните минути на мача Реал доминираше, но до сериозни голови положения пред Устари не се стигна. Кака, Карим Бензема и Шаби Алонсо бяха близо до попадението, но то така и не падаше. В 27-ата минута дойде най-спорният момент в срещата.

При една дълга топка към Солдадо, нападателят падна на терена след съприкосновение с Раул Албиол. Незнайно защо главният рефер показа червен картон на защитника в бяло и му показа пътя към съблекалните.

Въпреки че останаха в намален състав отборът на Мануел Пелегрини продължи да доминира като два много сериозни пропуска направи Бензема. Икер Касияс пък се намесваше отлично при контраатаките на гостите от Хетафе.

В началото на втората част Кралският клуб нанесе своя удар. В 53-ата минута Марсело прати дълъг пас към Игуаин, той овладя на гърди и пред погледа на защитник в синьо прати топката в мрежата на Устари за 1:0.

3 минути по-късно Бензема изведе отлично Игуаин и аржентинецът показа голямата си класа – 2:0 за „белите”.

Последваха спокойни минути на терена. Хетафе се опитаха да променят резултата, но Касияс бе на висота. Игуаин пък бе близо до хеттрика си, но след негов удар топката срещна гредата.

До края двата тима създадоха още няколко добри положения, но нов гол не бе отбелязан.

Така след позора през седмицата в Купата на Краля и загубата от Алкоркон с 0:4, Реал отново се върна на победния ход. Тимът вече има 22 точки, колкото и лидерът Барселона, но каталунците са с мач по-малко. Хетафе са 9-и с 12.

РЕАЛ МАДРИД – ХЕТАФЕ 2:0
(1:0) Игуаин 53’
(2:0) Игуаин 56’

Реал: Касияс; Рамос, Пепе, Албиол, Арбелоа; Л. Диара, Алонсо, Игуаин (77’ Раул), Кака (82' Ван дер Ваарт), Марсело; Бензема (60’ Гаго)

Хетафе: Устари; М. Торес, Диас, Марио, Мане; Боатенг (51’ Албин), Селестини, Леон, Парехо (67’ Гонсалес), Ману (59’ Гавилан); Солдадо

Жълти картони: Aлонсо, Марсело (РМ), Марио (Х)
Червен картон: Албиол (27’ РМ)
Стадион: „Сантяго Бернабеу”, Мадрид