3. Блестящ Ники Михайлов и Твенте гледат уверено към четвъртфиналите след бой над Зенит (видео)

Отборът на българина надделя с 3:0 над руския шампион

Отборът на Твенте и българинът Николай Михайлов постигнаха изключително важна домакинска победа срещу Зенит (Санкт Петербург) в първия осминафинален мач между двата тима от Лига Европа. Националният ни страж изигра пълни 90 минути за отбора си и се отличи с няколко доста ключови намеси, а холандците надделяха с 3:0 над руския шампион, като по този начин направиха доста лесна задачата си за реванша.

Още в 3-ата минута Тео Янсен получи възможност да открие за Твенте, но ударът на играча на домакините не намери рамките на вратата на Малафеев. Малко след това положение, последва нов пропуск за холандците, след като Роберто Росалес не съумя да отбележи, пращайки топката в аут.

Зенит обаче показа, че няма само да се брани и организира няколко добри атаки, като два удара на Дарко Лазович бяха отразени от Михайлов, а Дани пък се отличи с уникален пропуск, като изстрелът му прелетя над напречната греда.

В 25-ата минута Твенте успя да открие чрез Де Йонг, който от близко разстояние направи резултата 1:0 в полза на домакините. При минимална преднина дойде и краят на първите 45 минути на мача.

Втората част започна равностойно, а и двата отбора организираха по няколко опасни ситуации пред Михайлов и Малафеев. Твенте успя да удвои преднината си в 56-ата минута, когато Ландзаат с великолепен удар от воле от около 15-ина метра прати неспасяемо за втори път кълбото в мрежата на Малафеев.

Руският шампион се опита да отбележи поне един гол, но Николай Михайлов бе блестящ и не допусна попадение. Твенте пък успя да направи преднината си класическа в 92-ата минута, когато с великолепен изстрел с глава от границата на вратарското поле Де Йонг отбеляза за 3:0.

По този начин задачата на Твенте за реванша се улесни значително и почти сигурно отборът на Николай Михайлов ще играе на четвъртфиналите.

НА ЖИВО: Интер - Милан (СЪСТАВИ)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1