3. Блестящ Торес носи първа победа за Ливърпул (видео)

Блестящ Торес носи първа победа за Ливърпул (видео)

Мърсисайдци се измъчиха за 1:0 срещу новака Уест Бромич у дома

Отборът на Ливърпул записа първата си победа от новия сезон в английската Висша лига. Мърсисайдци постигнаха ценен успех с минималното 1:0 при домакинството си на новака Уест Бромич Албиън от третия кръг на Премиършип. В герой за „Анфийлд” се превърна Фернандо Торес, който отбеляза единствения гол в мача и през второто полувреме показа, че навлиза в познатата си форма.

Преди началото на срещата пък клубът представи на феновете си новото попълнение Раул Мейрелеш, който дойде от Порто. Той ще играе с номер 4 на гърба си. На трибуните пък бе и Пол Кончески, който се очаква да подпише с мърсисайдци до дни.

Ливърпул започна по-добре мача и още в третата минута Фернандо Торес можеше да открие резултата, но Скот Карсън спаси акробатичния удар на испанеца. С течение на времето натискът на Ливърпул се засилваше, но до опасни положения пред вратата на бившия английски национал така и не се стигаше.

Каут, Йованович и Джерард непрестанно атакуваха защитата на УБА, но без особен успех. До Торес пък стигаха твърде малко топки, а испанецът бе зорко пазен от противниковите бранители.

„Дроздовете” пък не направиха нищо по съществено, освен два далечни удари на Фортуне и Доранс, които не затрудниха Пепе Рейна, и така резултатът остана непроменен до почивката.

През втората част Ливърпул продължи да бъде по-активният тим на терена и все пак успяха да стигнат до гол в 65-ата минута, когато Торес засече по прекрасен начин от въздуха едно центриране на Дирк Каут и най-накрая препарира Скот Карсън за 1:0.

Само 5 минути по-късно Ел Ниньо от Мадрид можеше да вкара нов гол във вратата на Карсън, но този път английският страж прояви страхотен рефлекс и спаси удара на Торес от няколко метра, за да запази шансовете на „дроздовете” живи. Малко след това Карсън спаси и рикоширал удар на Джерард, който влизаше коварно в неговата мрежа. В това време пък съотборниците му в предни позиции не спомогнаха за изравняване на резултата.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Джеймс Морисън атакува остро краката на Торес и получи червен картон, а УБА остана с човек по-малко. Това предреши и крайния изход на двубоя, тъй като футболистите на Уест Бромич не успяха да се съвземат и да стигнат до нещо по-опасно пред вратата на Рейна.

Така Ливърпул записа първа победа през сезона и вече има актив от 4 точки, като заема 12-ото място. УБА е с точка по-малко и е 13-и.

Ливърпул – Уест Бромич 1:0
1:0 Фернандо Торес 65’

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Шкъртел, Карагър, Агер, Поулсен, Лукаш, Каут, Джерард, Йованович (Макси 59’), Торес (Бабел 89’)

УБА: Карсън, Олсон, Тамаш, Яра, Шори, Морисън, Мулумбу, Доранс (Тчой 75’), Брънт, Одемвинге, Фортуне (Ууд 82’)

Жълти картони:
Червени картони: Морисън 86’ (УБА)
Съдия: Лий Робърт
Стадион: „Анфийлд”

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1