3. Блестящ Торес съсипа Уест Хем на "Ъптън Парк" - 3:2 за Ливърпул

Блестящ Торес съсипа Уест Хем на "Ъптън Парк" - 3:2 за Ливърпул

Блестящ Фернандо Торес донесе победата на Ливърпул при гостуването на Уест Хем на „Уптън Парк” в Лондон. Испанският голмайстор отбеляза два гола за успеха с 3:2 пред над 34 000 зрители и „червените” вече имат 12 точки от 6 мача през сезон 2009/10. „Чуковете” на Джанфранко Дзола пък имат едва 4 от 5 изиграни срещи, заемайки 14-а позиция във Висшата лига.

Първото полувреме бе истинско зрелище. Още във 2-ата минута Карагър сбърка фатално, Хайнс излезе сам срещу Рейна, стреля, но топката уцели напречната греда. Последва пропуск на Бенаюн останал очи в очи срещу английския национал Грийн.

Последваха нови добри атаки към двете врати. В 20-ата минута блесна таланта на Фернандо Торес. Испанският нападател на Ливърпул се справи с лекота с опеката на Томкинс и простреля Грийн за 1:0.

Младият нападател в състава на Джанфранко Дзола Зейван Хейнс падна в наказателното поле на „мърсисайдци” след контакт с Карагър и главният съдия показа бялата точка. Зад топката застана Алесандро Диаманти и въпреки че се спъна преди да нанесе удар по топката, тя се оплете в мрежата на Рейна.

До края на полувремето имаше още емоции за зрителите на „Ъптън Парк”. В 41-ата минута „червените” изпълниха ъглов удар, капитанът Стивън Джерард стреля с глава, а метър преди голлинията Дирк Каут засече топката за 2:1.

„Чуковете” не се предадоха и в 45-ата минута след корнер, изпълнен от Марк Нобъл, националът Карлтън Коул надскочи Карагър, Шкъртел и компания, и с глава направи 2:2.

През първата част Дзола направи две принудителни смени като на местата на контузените Ъпсън и Бехрами, се появиха Габидон и Ковач.

През втората част двата тима съсредоточиха действията си в средата на терена, като преобладаваха единоборствата. Хайнс правеше каквото си иска със защитата на Ливърпул и за 60 минути изкара жълти картони на Карагър, Шкъртел и Масчерано.

Рафа Бенитес извади от игра в 59-ата минута Каут и пусна в игра Райън Бабел. Ливърпул се опитаха с индивидуални пробиви на Бенаюн и Джерард да стигнат до трети гол, но вратата на Грийн оставаше суха.

15 минути преди края Джонсън проби мощно, изстрелът му бе блокиран от защитник на лондончани, топката попадна в Бабел, който центрира отлично в наказателното поле и Торес с глава реализира за 3:2.

До края на срещата в игра за Ливърпул се появи дълго отсъстващият поради контузия Фабио Аурелио.

Ливърпул записа 4-а поредна победа във всички състезания и 3-а във Висшата лига с 3:2.

Уест Хем – Ливърпул 2:3
(0:1) Торес 20’
(1:1) Диаманти 29’ (дузпа)
(1:2) Каут 41’
(2:2) Коул 45’
(2:3) Торес 75’

Уест Хем: Грийн; Ъпсън (25’ Габидон), Илунга, Томкинс, Фобер; Паркър, Нобъл, Бехрами (27’ Ковач), Диаманти (65’ Дайър); Коул, Хайнс;

Ливърпул: Рейна; Джонсън, Карагър, Шкъртел, Инсуа; Лукаш, Масчерано, Джерард, Бенаюн (85’ Аурелио), Каут (60’ Бабел); Торес (90’ Риера)