3. Блестящият Раул Мейрелеш шокира "Стамфорд Бридж" в слабия дебют на Фернандо Торес за Челси (видео)

Мърсисайдци спечелиха с 1:0 като гост, Давид Луис също дебютира за "сините" от Лондон, Суарес не взе участие в мача

Отборът на Ливърпул продължи с великолепното си представяне в последните седмици и постигна нова победа, като този път успехът бе постигнат срещу настоящия шампион на Англия – Челси. Срещата, която се игра на „Стамфорд Бридж”, завърши с минимална победа с 1:0 за мърсисайдци, а в двубоя дебют направи новото попълнение на „сините” от Лондон и бивш играч на Ливърпул – Фернандо Торес. Испанецът се представи доста слабо в срещата и бе заменен в 66-ата минута. Друг нов играч на Челси – Давид Луис, също изигра първия си мач със синята фланелка, появяйки се като резерва през втората част. Луис Суарес, който отбеляза първия си гол за Ливърпул в миналия мач срещу Стоук Сити, не влезе в игра.

Още преди да са изтекли първите 30 секунди на срещата, първият по-интересен момент на „Стамфорд Бридж” бе факт. Джон Оби Микел извърши нарушение срещу Стивън Джерард и получи първия жълт картон в срещата.

Във втората минута Фернандо Торес отправи първия изстрел към една от двете врати, но той не намери очертанията на вратата на Рейна и премина над напречната греда.

В следващите минути по-интересните моменти в двубоя липсваха, като двата тима се стремяха предимно да владеят топката и да не допуснат гол.

В 31-ата минута последва нов пропуск на Торес. Новото попълнение на Челси получи великолепен пас от Дидие Дрогба, но ударът му бе блокиран от Джейми Карагър, който с шпагат попречи на испанеца да прати кълбото зад Рейна.

Минута след тази ситуация Ливърпул нанесе и първия си точен удар към Чех. Мейрелеш стреля хубаво от дъгата на наказателното поле, но чешкият вратар на „сините” улови кълбото без проблем.

Малко след тази ситуация дойде и най-чистото положение в мача до момента. Джерард отправи изстрел към Чех, като ударът не бе много точен и излизаше в аут. Макси Родригес обаче засече кълбото, но направи един от най-големите пропуски за сезона, след като от метър уцели напречната греда и не успя да даде преднина на мърсисайдци.

До края на полувремето гол не падна, а в 45-ата минута се получи огромно недоразумение между Петър Чех и Бранислав Иванович, след като двамата не се разбраха при едно центриране в наказателното поле на „сините” и кълбото можеше да се озове във вратата на лондончани. До попадение обаче не се стигна и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част първият по-опасен момент бе пред Рейна, но Дрогба не намери очертанията на вратата на испанеца и топката излезе в аут.

В 53-ата минута Ливърпул пък пропусна да поведе, след като Глен Джонсъс стреля много опасно към Чех, но кълбото не намери очертанията на вратата.

В следващите минути отново двата тима се затвориха и опасните ситуации пред двамата вратари отново липсваха. В 65-ата минута Анелка стреля много опасно към Рейна, но ударът премина близко до дясната греда на испанския страж. Минута след този пропуск Фернандо Торес напусна терена, като на негово място влезе Соломон Калу. Няколко мига по-късно Есиен пропусна нова отлична възможност за „сините”, но ударът му отново не попадна в мрежата на Рейна.

Точно когато Челси обаче създаде няколко поредни опасни ситуации, Ливърпул успя да поведе. Джерард центрира отляво на вратата на Чех в 69-ата минута, а вратарят излезе доста неразчетено и бе заблуден от Каут, който пропусна топката, която отиде в Раул Мейрелеш. Намиращият се в блестяща форма футболист стреля директно към вратата, а кълбото  се оплете в мрежата на Челси.

„Сините” с нищо не показаха, че имат намерение да загубят мача и се опитаха отново да осъществят натиск. Броени секунди след като се появи на терена, французинът Флоран Малуда можеше да отбележи изравнително попадение, но Рейна изби с доста впечатляваща намеса и запази вратата си без гол.

Челси продължи с добрите си действия, а в 79-ата минута „сините” имаха претенции за дузпа, след като Лукас игра с ръка в наказателното си поле, но главният съдия с нищо не показа, че има намерение да отсъжда 11-метров наказателен удар.

Минута по-късно влезлият като резерва Фабио Аурелио стреля чудесно към Петър Чех, но вратарят успя да избие, като по този начин изкупи вината си за допуснатия в 69-ата минута гол.

До края на двубоя „сините” продължиха с активните си действия в половината на Ливърпул, но гол във вратата на Рейна не падна. В 92-ата минута Челси имаше претенции за дузпа, след като Глен Джонсън събори без топка Бранислав Иванович в наказателното поле, но съдийски сигнал не последва и Ливърпул взе трите точки, като по този начин хвърли в шок всички на „Стамфорд Бридж” и помрачи дебюта на Фернандо Торес със синята фланелка.

Това бе четвърти пореден успех за мърсисайдци без допуснат гол. След победата Ливърпул е 6-ти с 38 точки, а Челси се намира на 4-ото място с 44.

Челси 0:1 Ливърпул
69’ 0:1 Мейрелеш

Стадион: „Стамфорд Бридж”

Жълти картони: Микел (Челси); Лукас (Ливърпул)