3. Блестящият страж на "канарчетата" изтръгна точка от Челси (видео)

Блестящият страж на "канарчетата" изтръгна точка от Челси (видео)

Отборите на Норич и "сините" от Лондон завършиха при нулево равенство

Отборите на Норич и Челси завършиха наравно 0:0 в мач от 22-ия кръг на Премиър Лийг.

Въпреки нулевото равенство обаче, зрителите на препълния „Кероу Роуд” станаха свидетели на изключително интересни 90 минути.

В герой за домакините се превърна вратарят Джон Руди, който направи и невъзможното, за да опази вратата си суха. 25-годишният страж спасяваше положение след положение като с всяка следваща намеса отчайваше все повече и повече Фернандо Торес и компания.

Иначе двата тима изиграха един необичайно коректен за английските стандарти двубой. Куриозен факт е, че за цялото първо полувреме не бе извършено нито едно нарушение.

Логично гостите от Лондон бяха по-активният тим на терена, който търсеше победата на всяка цена. „Канарчетата” обаче се бориха самоотвержено и заслужено изтръгнаха една точка от по-именития си съперник.

В една от редките ситуации, открили се пред домакините, Грант Холт стреля силно от дъгата на наказателното поле, но след удара му топката премина на метър-два встрани от вратата. Малко по-късно и Стив Морисън имаше шанс да отбележи, но диагоналният му изстрел също не намери целта.

От своя страна „сините” пропуснаха куп положения в лицето на Мата, Босингва, Торес и Мейрелеш.

През втората част отборът на Челси затегна още повече обръча около вратата на Норич, но със същия успех. След още няколко фрапантни пропуска на Торес, Андре-Вияш Боаш потърси друго решение и го замени с Ромелу Лукаку.

В съботния следобед обаче нищо не можеше да спре Джон Руди, който продължи да проявява блестящия си рефлекс и усилията му бяха възнаградени с последния съдийски сигнал на Марк Клатънбърг, който донесе точка на Норич. Това бе и първа чиста мрежа за "жълтите" от началото на сезона.

С това равенство отборът на Челси събира актив от 41 точки и продължава да заема четвърта позиция, докато „канарчетата” са девети с 28 пункта.
Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)