3. Блясъкът на Меси четири пъти заслепи Еспаньол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Блясъкът на Меси четири пъти заслепи Еспаньол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса смаза градския съперник с 4:1 на "Ноу Камп" в първия осминафинал за Купата, Меси с два гола и две асистенции

Само три дни след онова 0:0 на „Корнелия Ел Прат” в Примера, Лионел Меси попиля Еспаньол с два гола и две систенции за 4:1 на „Ноу Камп” в първа среща от осминафиналите за Купата на краля. Кейседо изненадващо даде аванс на Еспаньол във второто градско дерби за 2016-а, но Меси набързо изравни, а после вкара забележителен втори гол от пряк свободен удар с участието на горната греда, а в началото на второто полувреме Пике вкара от няколко метра след прострелно подаване на Меси. „Папагалчетата” завършиха изнервения сблъсък с 9 души след червени картони за Перес и Диоп след 70-ата минута, но някак удържаха и пуснаха само още един гол на Неймар след зашеметяваща комбинация и воле в долния десен ъгъл.

Арда Туран дебютира като титуляр за Барса на мястото на Ракитич в халфовата линия, а напред бе въздесъщото трио Меси, Суарес, Неймар, което обаче бе спряно от същия съперник в събота.

Домакините заградиха противника в неговата половина, но Еспаньол поведе с първата си добра атака. Дани Алвеш загуби топката опасно в центъра, Асенсио веднага се понесе напред и пусна в центъра за Фелипе Кайседо, който с едно докосване елиминира бранител и хладнокръвно прониза Тер Щеген с нисък удар вдясно за 1:0 след 9 минути игра.

„Блаугранас” не чакаха дълго, за да отвърнат. В 13-ата минута серия къси пасове обърка гостите, а Меси бе изведен зад защитата и простреля прецизно горния десен ъгъл за 1:1.

Вратарят Пау демонстрира отличен рефлекс и изби удар на Неймар в далечния ъгъл. После Хави Лопес ритна Неймар в наказателното поле и трябваше да има дузпа, но бразилецът толкова театрално се завъртя и строполи на земята, че съдията не даде дузпата.

Нервният характер на мача предразполагаше към картони и те заваляха още преди почивката, като Неймар бе сред декорираните в жълто. Кайседо пък се контузи, опита да се върне в игра, но в крайна сметка бе заменен от Морено в 41-ата минута.

Заменилият го Морено фаулира Иниеста, зад топката застана Меси, който от наглед далечна дистанция стреля страхотно над стената и точно над вратаря, топката се отби в напречната греда и тупна зад голлинията, а препълнените трибуни на „Ноу Камп” скандираха „Меси, Меси” с типичния жест на поклон към футболното божество на Каталуния след втория му гол в мача.

С това попадение Меси е играчът от испанския елит с най-много голове от преки свободни удари този сезон във всички турнири, а се изравни и с Роналдиньо по вкарани преки свободни удари за Барса - и двамата имат общо по 19.

Втората част започна като края на първата – с гол за Барселона. След късо изпълнение на корнер Меси се освободи и получи вляво, за да пусне прострелно по конец между вратаря и защитник за Пике, който от няколко метра засече в мрежата за 3:1.

Меси не успя да засече пас на Неймар за хеттрик, а после Арда направи двойно с Меси, но стражът Пау изби и му попречи да се разпише в дебюта си. Меси пък остави на Неймар поредния пряк свободен удар и Пау спаси сигурен гол с разтягане към левия ъгъл.

В 67-ата минута и Алейш Видал записа дебют за Барселона, заменяйки Дани Алавеш, докато Арда отстъпи място на Ракитич.

Хубавата игра на Барса бе леко помрачена от грозни сцени на терена. Първо Ернан Перес бе изгонен за втори жълт картон след груб фаул срещу Неймар на левия фланг. Само три минути след това Луис Суарес и Папа Диоп влязоха в словесен спор, съдията беше точно между двамата да ги разтървава, когато Диоп каза нещо на уругваеца, със сигурност неприятно, и получи директен червен картон за тази своя реплика.

Меси също получи жълт картон, а Барса играеше срещу 9 човека. С такова числено предимство бе почти немислимо да не падне нов гол и това се случи. И то как... Неймар пое вляво и пусна за Меси, който му върна с прехвърлящ пас над защитата с едно докосване и също с едно докосване Неймар се разписа от воле от въздуха в далечния долен ъгъл - 4:1.

В добавеното време Луис Суарес направи трудно обясним пропуск от около два метра. Реваншът е следващата сряда /13 януари/ на „Корнелия Ел Прат”, но Еспаньол малко или много изглежда обречен.

Ибрахимович отново е национал на Швеция

Големият син на Златан Ибрахимович - Максимилиан е извикан в юношеския тим на "Тре крунур"

Рома предлага нов договор на вратаря Миле Свилар

Титулярният страж на Рома е близо до контракт за още пет години

Манчестър Юнайтед ще има сериозни проблеми, ако пропусне Шампионската лига

"Червените дяволи" са пред сериозна финансова криза при ново оставане извън топ 4

Няма да е ЦСКА: Балотели, отива в трета дивизия на Испания

Италианският нападател е пред подпис с Интерсити

Френки Де Йонг се завръща за Барселона

Нидерландският халф лекуваше контузия пет месеца

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора